به گزارش افکارنیوز،

رییس سازمان حج و زیارت در نشست خبری گفت: تا کنون بیش از 120 هزار نفر برای سفر به کربلا و شرکت در مراسم اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کردند .

 سعید اوحدی افزود: با نام نویسی 120هزار زائر اربعین حسینیتوجه به استقبال متقاضیان اربعین حسینی پیش بینی می شود تا پانزدهم صفر روز پایانی ثبت نام این رقم به دو میلیون نفر برسد.

 وی گفت: برای سهولت در پرداخت ارز زائران اربعین، امسال درگاهی در این سامانه پیش بینی شده است و ریال کشور تبدیل به ارز و به بانک عامل در کشور عراق واریز می شود.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین گفت: دریافت ویزا و بیمه برای متقاضیان اربعین الزامی است و تنها دفاتر مشخص شده ی مورد تایید این سازمان می توانند اقدام به اعزام زائران به عتبات کنند. اوحدی همچنین  با اشاره به سالروز شهدای منا گفت: جمهوری اسلامی ایران با استفاده از همه ی ظرفیت های داخلی و خارجی برای استیفای حقوق بازماندگان این شهدا تلاش می کند.

وی افزود: حکام آل سعود تاکنون به اشکال مختلف قصد کارشکنی در احقاق حقوق زائران و شهدای منا داشته اند و ما نیز با تشکیل کمیته حقیقت یاب با همکاری وزارت خارجه از حقوق ملت ایران دفاع می کنیم.