به گزارش افکارنیوز،

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از ناکام ماندن خودکشی زن ۴۰ ساله در اهواز و نجات وی توسط این سازمان خبر داد.

مقصود حق شناس عنوان کرد: در راس ساعت ۲۰ و ۵۹ روز پنجشنبه ۲۷ خردادماه جاری طی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ ستاد مرکزی فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبری از اقدام به خودکشی خانمی اطلاع داده شد.

وی افزود: آتش نشانان متشکل از یک تیم امداد و نجات زمینی و یک تیم امداد و نجات آبی به محل حادثه که پل شهید دقایقی (میدان نخل به کیانپارس) گزارش شده بود، شتافتند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار کرد: تیم امداد آبی متشکل از غواصان و تمامی تجهیزات در محل مستقر شدند ولی متاسفانه به علت ترافیک شدید ایجاد شده حاصل از توقف خودروهای عبوری که برای تماشا بر روی پل ایجاد شده بود، تیم امداد خشکی متوقف شد و خودروهای این تیم امداد نتوانستند راه عبور برای رسیدن به محل حادثه را پیدا کنند و مردمی که در محل تجمع کرده بودند با بیان اینکه «این زن روانی است، بگذارید خودکشی کند» قصد ممانعت از اعزام تیم امدادی برای کمک به وی را داشتند.

حق شناس توضیح داد: به همین دلیل فرمانده تیم عملیاتی و دو تن از آتش نشانان بدون فوت وقت با حمل تجهیزات پیش بینی شده و مورد نیاز از خودرو پیاده شده و با دویدن، بی وقفه خود را به شخص مورد نظر که یک خانم حدودا ۴۰ ساله که از اختلالات روانی رنج می برد، رساندند.

وی ادامه داد: متاسفانه انجام صحبت های روانشناسی و مشاوره کارساز نبود و با توجه به اینکه خانم مورد نظر هر لحظه خود را به سمت پرتگاه نزدیک می کرد، گفتگو و قرار گرفتن در شرایط مناسب، همزمان با هماهنگی تیم غواصان مستقر در رودخانه در یک حرکت هماهنگ شده و فرمانده و یکی از آتش نشان از دو سمت به طرف فرد مذکور که در حال پرت کردن خود به رودخانه بود، پرش کرده و از دو ناحیه بدن وی را مهار و کنترل کردند و از سقوط ۱۰۰ درصد وی جلوگیری به عمل آوردند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اضافه کرد: این سرعت عمل و کسب نتیجه عالی آتش نشانان، حاضران را که تعداد آنها بسیار زیاد بود به وجد آورده و تا دقایقی با دست زدن و تشویق، این حرکت آتش نشانان را مورد تقدیر خویش قرار دادند.

حق شناس بیان کرد: پس از عادی شدن شرایط آتش نشانان این خانم را به منظور کنترل پزشکی و طی کردن روال قانونی در اختیار اورژانس و پلیس مستقر در محل قرار دادند.

وی تصریح کرد: از شهروندان استدعا داریم در زمان بروز حوادث، از توقف و تجمع بی جا جدا خودداری کرده و مسیر را برای عبور و حضور نیروهای امدادی باز نگه دارند زیرا حضور به موقع در محل حوادث عامل موثری در کاهش خسارات جانی و مالی است.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در پایان افزود: در زمان خودکشی در ملاعام حضور شهروندان به عنوان تماشاچی می تواند محرک و عاملی برای عملی ساختن ایده خودکشی توسط فرد خودکشی کننده باشد.