به گزارش افکارنیوز،

عبدالحسن مقتدایی استاندار پیشین خوزستان در مراسم تودیع خود که در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان با حضور حسنعلی امیری سخنگوی وزارت کشور، نماینده ولی فقیه در خوزستان و همچنین مسئولین و مدیران استان برگزار شد از دلایل برکناری خود پرده برداشت.

این سخنان مقتدایی از سوی رسانه ها به شیوه های مختلف بازتاب داده شده که در ادامه مشاهده می کنید:

 

روزنامه آرمان منتسب به خاندان هاشمی، با تیتر " سیم آخر استاندار سابق در تودیع!" به حاشیه های این مراسم در استانداری خوزستان پرداخت.

 

این روزنامه طی گزارشی نوشته است: درحالی که از همان زمان، گمانه‌زنی‌ها در باب علت استعفا، بازنشستگی یا حتی برکناری مقتدایی بالا گرفته بود اما شنیده‌ها حاکی از آن بود که تغییرات گسترده‌ای که آقای استاندار در سطح فرمانداران استان ایجاد کرده، زمینه را برای عزل او فراهم ساخته است. گرچه معاون سیاسی وزیر کشور در مراسم تودیع او متذکر شد که مقتدایی از مدت‌ها پیش و در نامه‌ای به وزیر کشور خواستار بازنشستگی شده بود.

همچنین در این روزنامه آمده است: استاندار سابق خوزستان پیش از قائم‌مقام وزیر کشور در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت. عبدالحسن مقتدایی، در سخنانی، بازنشستگی و استعفای خود را رد کرد و گفت: پدرخوانده‌هایی که به‌صورت اژدهای اقتصادی بر گنج‌های خوزستان چنبره زده‌اند در برکناری من نقش داشتند.

 

 

روزنامه فرهیختگان با تیتر "عزل و نصب ها یا درخواست وزیر" به موضوع تودیع و معارفه در استان خوزستان پرداخت.

 

 

فرهیختگان طی گزارشی نوشت: جلسه تودیع و معارفه استانداری خوزستان در حالی برگزار شد که عبدالحسین مقتدایی، استاندار پیشین این استان و حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور دو روایت متفاوت از ماجرای تغییر استاندار خوزستان داشتند. مقتدایی تاکید داشت استعفا و بازنشستگی او موضوعیت نداشته بلکه به درخواست وزیر نفت و با دستور رئیس‌جمهوری برکنار شده است؛ چون پایش را روی گلوی اژدها گذاشته بود. امیری اما این روایت را رد و دلیل به جریان انداختن بازنشستگی زوتر از موعد مقتدایی را انتصاباتی اعلام کرد که به گفته او این انتصابات غیرقانونی و در حیطه اختیارات استاندار نبوده است.

 

 

رونامه وطن امروز نیز با تیتر "به شغال باج ندادم" به موضوع برکناری مقتدایی از استانداری خوزستان پرداخت.

 

 

وطن امروز نوشت: تالار استانداری خوزستان شاهد متفاوت‌ترین مراسم تودیع و معارفه بود؛ مراسمی که در آن عبدالحسن مقتدایی تودیع و غلامرضا شریعتی معارفه شد و استاندار سابق که به گفته خودش 42 روز سکوت کرده بود، ترجیح داد سکوت خود را بشکند.  او که در مجالس سوم و چهارم با حسن روحانی همکار بوده است، در اظهاراتی عجیب از نقش پدرخوانده‌ها در استان خوزستان در عزلش سخن گفت؛ پدرخوانده‌هایی که به گفته او 37 سال مانع توسعه استان شدند. مقصر اصلی برکناری‌اش را هم بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت می‌داند و می‌گوید گناهش پا گذاشتن روی گلوی «اژد‌های استان» و ندادن باج به «شغال» است.

 

 

 

روزنامه اصلاح طلبی "مردم سالاری" این موضوع را با تیتر "قرار نیست هر استاندارى هر کارى بخواهد بکند" مورد بررسی قرار داد. این روزنامه فقط به سخنان امیری سخنگوی وزارت کشور پرداخت.

 

 

موضوع تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید خوزستان که به جدال دولتی ها در ساختمان استاندادری تبدیل شده بود از سوی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری نیز در سطح وسیع پوشش داده شد.