به گزارش افکارنیوز،

یمان جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک اظهار داشت: شهرستان اندیمشک در بخش‌های مختلف شهری دارای ظرفیتی منحصر به فرد و ممتاز است و توجه به این ظرفیت و استعداد بیش از گذشته زمنیه توسعه و رفع محرومیت این شهرستان را فراهم می‌کند.

وی افزود: به همین جهت و با همکاری بخش‌های مختلف شهری و نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی،  طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در اندیمشک مورد توجه قرار گرفته است.

فرماندار اندیمشک عنوان کرد: این طرح در دو فاز به بهره برداری می‌رسد و در فاز اول آن،  500 مگاوات به تولید برق کشور افزوده و با بهره‌برداری از این طرح در مرحله دوم،  میزان ظرفیت تولید برق نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک به یک هزار مگاوات می‌رسد.

وی افزود:  با بهره‌برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک، بیش از 3 هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اندیمشک ایجاد می‌شود.

جهانگیری بیان کرد: برای آغاز کار این طرح شاخص صنعتی در مرحله اول،  بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده و به تا پایان امسال مراحل اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی گفت: طبق پیش بینی‌های به عمل آمده نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک در مدت 18 ماه ساخته و فاز اول آن به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار اندیمشک اظهار کرد: این نیروگاه از محل اعتبارات دولتی ساخته می‌شود و منشأ تحول در صنعت، برق و تولید آن در شهرستان اندیمشک و منطقه می‌شود و امیدواریم بخش‌های مختلف شهری و استانی با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته روند احداث این طرح را تسریع کنند.