به گزارش افکارنیوز،

جلیل مختار اظهار کرد: این میزان اعتبار از محل صندوق ذخیره ارزی کشور و طی سالهای ۹۶ و ۹۷ تامین و پرداخت می شود.

وی با اشاره به نشست مجمع نمایندگان خوزستان با وزیر نیرو، عنوان کرد: در این نشست در خصوص طرح انتقال آب بهشت آباد نیز بحث و تبادل نظر شد که مقرر شد انتقال آب تنها برای شرب انجام شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در زمان حاضر طرح انتقال آب بهشت آباد تا رفع مشکل آب استان خوزستان متوقف است.

مختار گفت: در این جلسه بر موضوع اجرای طرح انتقال آب بهشت آباد پس از تامین آب مورد نیاز استان خوزستان و انتقال آب با رویکرد مصرفی شرب، نه کشاورزی و صنعتی مورد تاکید و تائید قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به اختصاص سه دستگاه آب شیرین کن برای شهرهای آبادان و اروندکنار افزود: طرح انتقال آب غدیر از کرخه و دز برای مصرف آب شرب استان خوزستان و آبادان تکمیل می شود.

به گفته مختار، در این نشست موضوع احداث سد سلولی بهمنشیر نیز نهایی شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مراحل مقدماتی کار احداث «سد دوستی اروند» میان ایران و عراق با هدف جلوگیری از هدر رفت بیش از ۳.۲ میلیارد مترمکعب آب قابل مصرف به خلیج فارس در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه موضوع احیای کارون برای برخورداری از آب پاک و شیرین و جلوگیری از ورود پساب ها و فاضلاب ها به این آب در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: امسال برای احیای کارون ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص می یابد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بازسازی شبکه های فاضلاب و آب و تقویت شبکه برق آبادان از دیگر موارد توافق شده در این نشست بود.