به گزارش افکارنیوز،

در آئینی با حضور مسئولان شهرداری خرمشهر در سالن اجتماعات این شهرداری مصطفی میاح پور به‌عنوان نخستین سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری خرمشهر معارفه شد.

محمد طیبی معاون اجرایی شهردار خرمشهر در این آئین اظهار داشت: خوشبختانه آقای میاح پور در مدیریت امور تاکسیرانی خرمشهر عملکرد موفقی داشت و توانست با پیگیری‌های جدی مجوز تأسیس سازمان حمل‌ونقل شهرداری خرمشهر را دریافت کند.

وی افزود: با دریافت این مجوز شهرستان خرمشهر بعد از شهرداری اهواز دومین شهرداری دارای سازمان مدیریت حمل‌ونقل و ترافیک به شمار می‌آید، اتوبوس‌رانی خرمشهر نیز در این مدت به‌ویژه در ایام اربعین حسینی تلاش‌های جهادی برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی داشتند که این زحمات قابل‌تقدیر است.

معاون اجرایی شهردار خرمشهر عنوان کرد: انتصاب نخستین سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری خرمشهر بر اساس اجماع نظر معاونان و شخص سرپرست شهرداری خرمشهر بوده است، امیدواریم با آغاز به کار رسمی این سازمان شاهد تحولات خوبی در حوزه حمل‌ونقل شهری به‌ویژه تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی شاهد باشیم.

وزارت کشور مهرماه امسال مجوز تأسیس سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرآرای خرمشهر را صادر کرد.

90 درصد حمل‌ونقل‌ها از راه‌های زمینی انجام می‌شود‌

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان گفت: 90 درصد از حمل‌ونقل ها از راه‌های زمینی انجام می‌شود.

سرهنگ قاسم قدرتی اظهار داشت: شکوفایی و پیشرفت کشورها نیازمند یک سیستم حمل و نقل گویا و کارآمد است، به‌طوری که 90 درصد از حمل‌ونقل‌ها  از راه‌های زمینی انجام می‌شود.

وی افزود‌: سال 84 نزدیک به 4 میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو در سطح کشور داشتیم که آمار متوفی بر اثر سوانح رانندگی در همان سال 28 هزار و 400 نفر بود. در سال 94 علی‌رغم اینکه تعداد خودروها افزایش یافت و به یک‌رقمی بالغ بر 17 میلیون دستگاه رسید، اما تعداد کشته‌شدگان بر اثر سوانح رانندگی به 16 هزار و 200 نفر رسید.

قدرتی با بیان اینکه در بازه زمانی 84 تا 94 با کاهش 12 هزار نفری در سوانح رانندگی مواجه بودیم، عنوان‌کرد: از سال‌های 89 و 90 با تصویب قوانین جدید، سخت‌گیری‌های جدی، تلاش در ارتقاء انضباط ترافیکی و همکاری سایر سازمان‌های متولی در حوزه راهنمایی و رانندگی در مرگ‌ومیر بر اثر سوانح رانندگی با  کاهش رو‌به‌رو شدیم. البته با وجود کاهش در میزان مرگ و میر بر اثر سوانح باید بدانیم که همچنان آمار مرگ و میر در این زمینه بالاست و باید نسبت به کاهش آن بیشتر تلاش کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان با بیان اینکه نخستین عامل مرگ بیماری‌های قلبی و عروقی است، گفت: غالباً سن افرادی که به‌علت بیماری‌های قلبی فوت می‌کنند بین 50 تا 60 سال بوده اما سن افرادی که بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست می‌دهند بین 20 تا 25 سال است که این افراد سرمایه‌های ضروری و مورد نیاز کشور هستند.

وی افزود: بر‌ اساس آمار دریافت شده از سوی اداره ترابری شرکت نفت در سال 91 حدود 5 نفر فوتی داشتند که این آمار در سال 94 به یک نفر رسید و این کاهش چشمگیر نشان می‌دهد این بخش از یک رویکرد جدی و مناسب در کاهش سوانح رانندگی استفاده کرده است.

فرهنگ مصرف آبزیان در میان مردم ترویج شود

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در شیلات ایران گفت: باید برای پویایی و بالندگی اقتصاد تلاش کنیم و فرهنگ مصرف آبزیان را رواج دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا وحیدی‌نژاد در اهواز اظهار داشت: با توجه به سال اقتصاد مقاومتی باید برای پویایی و بالندگی اقتصاد تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه باید انتظام و قدرت خود را به استکبار جهانی نشان دهیم، گفت: با توجه با اینکه نظام دست ما مسئولان است و در بالندگی آن موثر هستیم در ترویج فرهنگ آبزی مصرفی کوشش کنیم.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در شیلات ایران خطاب به نمایندگان ولی فقیه گفت: با ارائه مقالات، مطالب و تبادل اطلاعات با یکدیگر در زمینه شیلات می‌توانیم کمک شایانی به این حوزه کنیم.

وی افزود: بیشتر اطلاعات به صورت علمی و آموزشی صورت می‌گیرد، تجربیات علمی و پژوهشی خود را در زمینه شیلات با دیگر مدیران این حوزه در استان‌های دیگر مبادله کنید.

ضرورت تشکیل جلسات نام گذاری معابر

مدیرکل پست استان خوزستان بر ضرورت تشکیل جلسات نام گذاری معابر تاکید کرد.جلسه کارگروه جی نف خوزستان با حضور اعضای کارگروه در استانداری خوزستان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور معاون استاندار، مدیرکل فناوری استانداری و مدیران برگزار شد اجرای مصوبات جلسات  پیشین مورد بررسی قرار گرفت.

مهران حموله مدیرکل پست استان خوزستان با قدردانی از همکاری ادارات کل ثبت اسناد، بنیاد مسکن، اداره کل روستایی استانداری ،آماده سازی و تحویل نقشه های پارسل شهری را گام بلندی در اجرای پروژه جی نف عنوان کرد.

وی با تاکید بر فعال شدن فرمانداران جهت تشکیل جلسات نام گذاری معابر و خواستار همکاری در تهیه و نصب پلاک های کدپستی ده رقمی شهرها و ارایه گزارش اقدامات صورت گرفته توسط مدیرکل شهری در جلسه آتی شد.

کسب عنوان برتر روابط عمومی ایران توسط سازمان آب و برق خوزستان

سازمان آب و برق خوزستان عنوان برتر روابط عمومی های ایران را کسب کرد. بر اساس رای هیئت داوران سیزدهمین دوره جشنواره برترین های روابط عمومی ایران، روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان در بخش پژوهش ارتباطی مقام برتر را کسب کرد.

دبیرخانه سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی این جشنواره را با هدف ارتقای سطح دانش دست اندرکاران روابط عمومی، معرفی الگوهای موفق و شناسایی نقاط ضعف و قوت و ترغیب به امر فعالیت علمی و تخصصی در روابط عمومی اقدام به برگزاری این جشنواره کرد.

از بین 166 روابط عمومی که با ارسال بیش از سه هزار و 300 اثر در این رقابت، مشارکت داشتند و در نهایت در سطح ملی 25 روابط عمومی و در سطح استانی 18 روابط عمومی و جمعاً 43 روابط عمومی به عنوان "برتر" انتخاب و معرفی شدند.

برگزاری جشن میلاد پیامبر در اهواز

به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر رحمت و مهربانی و صادق آل محمد جشنی در اهواز برگزار می‌شود.این جشن روز جمعه 26 آذر ماه همزمان با شب 17 ربیع الاول بعد از نماز مغرب و عشا آغاز می شود و مردم اهواز به جشن و سرور می پردازند.

در این برنامه که در مسجد حضرت مهدی (عج) زیباشهر برگزار می‌شود حجت‌الاسلام سعید شحیطاط از خطبای معروف اهواز و خوزستان سخنرانی می‌کند.