لباس هایی که در خانه می¬پوشیم همیشه به میزانی راحت باشند که کوچک ترین احساس خستگی و اذیت در آن نکنیم. جنس پارچه، نوع دوخت، کش دوزی های مچ پا و دست، میزان پلاستیکی که در پارچه وجود دارد و بسیاری موارد دیگر می¬تواند در راحتی لباس خانه موثر باشد. باید تا حد امکان سعی کنید که پارچه های مناسب برای لباس های راحتی را بشناسید تا لباس هایی که پارچه هایشان پرز می¬دهد یا درصد سیلک بالایی دارد را برای لباس خانه استفاده نکنید. لباس هایی که برای استفاده روزمره و دائم خریداری می¬کنید باید استاندارد هایی را داشته باشند تا پوستتان دچار مشکل و حساست نشود. ما در اینجا می¬خواهیم چند نکته کاربردی برای خرید لباس های مناسب منزل به شما آموزش دهیم تا بهترین و باکیفیت ترین ها را برای استفاده روزمره خود استفاده کنید.

از کجا پارچه های سیلک دار را بشناسیم

پارچه های پلاستیکی بسیار آزاردهنده هستند و استفاده از آنها به عنوان لباس راحتی برای کسانی که پوست های حساسی دارند می¬تواند حساست زا باشد. پارچه هایی که درصد سیلک آنها بالاست باعث می‌شود احساس گرمای بیش از اندازه کنید و در واقع گرما را درون خود نگه میدارد. اگر می‌خواهید تنها با لمس کردن نوع پارچه متوجه شوید که این پارچه چه میزان سیلک دارد باید توجه داشته باشید وقتی به این نوع پارچه ها دست می‌زنید دست‌تان روی پارچه لیز میخور و اگر ناخن تان را روی پارچه بکشید هیچ پرزی روی پارچه تکان نمیخورد. پارچه هایی که درصد سیلک بالایی دارند باعث حساسیت های پوستی و یا عرق سوز شدن پوستتان خواهند شد و به هیچ عنوان برای لباس‌های راحتی مناسب نیستند و بیشتر برای تمیزکاری ها کاربرد دارند. اما این را هم در نظر بگیرید که پارچه‌هایی که به مقدار لازم از پلاستیک درون آنها استفاده شده برای مانتو هایی که در بیرون استفاده می‌کنید تا حدی مناسب اند و دلیل این موضوع این است که پارچه هایی که به میزان اندکی پلاستیک در ترکیب نخ آن ها استفاده شده کمتر چروک می‌شوند و حالت صافی خود را حفظ می‌کنند.

کدام پارچه ها برای لباس خانه مناسب هستند

از آنجایی که میخواهیم در محیط خانه راحت باشیم بهتر است از پارچه های استفاده کنیم که کمترین میزان حساسیت را داشته باشد و میزان بسیار کمی پلاستیک در آن استفاده شده باشد. مهم نیست که پارچه های لباس ما درون منزل چروک شوند بنابراین استفاده از پارچه های تمام نخ برای لباس های راحتی انتخاب درستی است. البته این را هم در نظر بگیرید که پارچه‌هایی که تماماً از جنس نخ خالص هستند پس از مدتی پرز پرز میشوند و می¬توانند روی پوست ما ایجاد حساسیت کنند و ممکن است احساس خارش به ما دست دهد. برای لباس های خانه از پارچه های استفاده کنید که به میزان بسیار کمی سیلک درون آن استفاده شده باشد و برای اینکه بتوانید این نوع پارچه ها را به راحتی تشخیص دهید یک قسمت از پارچه را در دست بگیرید و با ناخن روی آن خراش دهید. اگر پس از چندین بار خراش دادن پارچه پرز پرز شد این پارچه نخ است و جنس خشکی دارد و بهتر است از یک پارچه استفاده کنید که با خراشیدن پرز نمی‌دهد به درصد بسیار کمی پرز روی آن می¬بینید.

لباس های راحتی داخل منزل

پس از این که توانستی جنس پارچه مناسب برای لباس خانه را به درستی انتخاب کنید زمان آن رسیده تا لباس راحتی برای استفاده در منزل برای خود بخرید. برندهای معتبر از پارچه های استفاده می‌کنند که مشتری پس از استفاده از آن دچار مشکل نشود و باز هم برای خرید آن محصول به فروشگاه برگردد. بنابراین همیشه سعی کنید تا وقتی می‌خواهید یک خریده خوب انجام دهید حتماً از یک برند معتبر محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید. انواع تیشرت و پیراهن های مردانه یا زنانه بادی اسپینر و همچنین لباس های زمستانی آن مانند انواع بافت و کاپشن می‌توانند برای یک خرید خوب و باکیفیت گزینه مناسبی برایتان باشد. شما میتوانید با خرید از این برند لباس‌های راحتی و لباس های مناسب فضای بیرون از خانه را با اطمینان از کیفیت آن سفارش دهید.

لباس های بدون برش و غیر جذب 

لباس های خانه و لباس های راحتی بهتر است که بدون برش و تا حدی گشاد باشد. لباسهای برش دار به عنوان مثال لباسهایی که برش فیانگو یا برش سرشانه دارند مناسب فضای منزل نیستند و شما در آنها احساس راحتی زیادی نخواهید داشت به همین منظور حتماً سعی کنید در هنگام خرید برای لباس منزل به این نکته توجه داشته باشید که لباسی که می‌خرید راحت و بدون برش باشد.

اورال یا سرهمی

یکی از انواع لباس های راحتی که میتوانید در خانه از آن ها استفاده کنید اورال یا همان سرهمی ها هستند. لباس هایی که بلوز و شلوار در آنها به هم متصل است و این نوع لباسها زمانی که برای استفاده درون منزل دوخته می‌شوند معمولا گشاد هستند و در قسمت کمر به جای دوخت از کش استفاده میشود. سرهمی های مناسب برای محیط خانه معمولا از پارچه‌های نخی دوخته می‌شوند تا فرد احساس راحتی زیادی داشته باشد. این مدل سرهمی های راحت را می‌توانید برای پوشیدن در خانه استفاده کنید و از آنها لذت ببرید. 

پیراهن های راحتی

لباس راحت دیگری که می‌توانید در خانه از آن استفاده کنید و برای روزهای گرم بسیار مناسب است پیراهن های راحتی ساحلی می‌باشد. این پیراهن ها راحت بلند و گشاد هستند و شما بدون اینکه احساس بدی داشته باشید می¬توانید یک لباس پوشیده، بلند و راحت برای استفاده روزمره در منزل داشته باشیم. تنها نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که جنس پیراهن های راحتی گاهاً جنس های گیاهی و نرمی هستند که پس از مدتی از رنگ و رو میروند. در هنگام خرید اگر احساس کردید نوع پارچه بیش از اندازه نرم است به هیچ عنوان آن را نخرید چون این پارچه ها ارزش خرید بسیار پایینی دارند و به سرعت خراب خواهند شد. برای راهنمایی بیشتر جهت انتخاب پارچه مناسب این نوع لباس به این لینک مراجعه کنید.

تاپ و شلوارک راحتی

لباس راحت دیگری که می‌توانید در خانه از آن استفاده کنید تاپ شلوارک راحتی است. تاپ و شلوارک گشاد برای استفاده روزانه هم راحت و هم زیبا است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید یک تاپ و شلوارک با کیفیت خریداری کنید حتما از یک برند معتبر خرید خود را انجام دهید تا لباسی که خریده اید به سرعت از بین نرود. برند ال سی وایکیکی یک برند ترک و معتبر در ایران است که میتوانید از تولیدات با کیفیت آن استفاده کنید. محصولات این برند شامل انواع مختلف تیشرت، شلوار، بلوز، شلوارک مردانه و زنانه می‌باشد که شما می‌توانید این محصولات را از نمایندگی معتبر و آنلاین ال سی وایکیکی خریداری کنید.

تیشرت و شلوار

تیشرت و شلوار چیزی است که تقریبا همه افراد به عنوان لباس راحتی در منزل از آن استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از تیشرت های زیبا با چاپ های عروسکی و کامپیوتری به عنوان لباس راحتی منزل استفاده کنید.

تمامی مواردی که گفته شد را می¬توانید به عنوان لباس راحتی در منزل استفاده کنید تنها به یاد داشته باشید که جنس لباسی که انتخاب می¬کنید برای استفاده طولانی مدت و روزمره مناسب باشد و به سرعت خراب نشود و یا برای پوستتان حساسیت های پوستی ایجاد نکند.

نویسنده: سارااقبالی