به گزارش افکارنیوز،

حسین سلطانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان وضعیت جوی استان زنجان را صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی و اظهار کرد: برخی مناطق استان هم مه‌آلود خواهد بود.

وی به افزایش پوشش ابر از بعد از ظهر امروز اشاره و اضافه کرد: احتمال وقوع بارش هم در سطح استان وجود دارد.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان از ورود سامانه بارشی به استان از اواخر وقت روز یکشنبه خبر داد و تصریح کرد: بارش‌های ناشی از فعالیت این سامانه از همان ساعات اولیه آغاز می‌شود.

سلطانی با بیان اینکه بارش‌های ناشی از فعالیت سامانه بارشی تا پایان هفته ادامه می‌یابد، ادامه داد: این بارش‌ها برای استان قابل توجه خواهد بود.

وی با بیان اینکه پایین‌ترین دمای 24 ساعت گذشته در استان زنجان با چهار درجه زیر صفر از ایستگاه خیرآباد گزارش شده است، افزود: در بین ایستگاه‌های شهرستانی پایین‌ترین دما با دو درجه بالای صفر در زنجان و قیدار ثبت شده است.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان افزود: بالاترین دمای روز گذشته با 20 درجه بالای صفر از ماهنشان گزارش شده است.

سلطانی نوسان دمایی شهر زنجان را طی 24 ساعت گذشته 16 درجه عنوان کرد و گفت: زنجان در این بازه زمانی دمایی بین دو و 18 درجه بالای صفر را پشت سر گذاشته است.

وی دمای فعلی شهر زنجان را 6 درجه بالای صفر اعلام و ابراز کرد: این دما در مقایسه با روز گذشته در این بازه زمانی چند درجه کاهش یافته است.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان میانگین بارش 6 ماهه نخست سال زراعی را 247 میلی‌متر اعلام و تاکید کرد: این میزان بارش نسبت به میانگین بلندمدت افزایش 19 درصدی و نسبت به میزان بارش‌های سال گذشته افزایش 21 درصدی یافته است.

سلطانی با بیان اینکه بیشترین بارش سال زراعی جاری با 343 میلی‌متر از قیدار گزارش شده است، ابراز کرد: کمترین بارش این بازه زمانی با 181 میلی‌متر در ماهنشان ثبت شده است.

وی ادامه داد: از آغاز سال زراعی جاری 226 میلی‌متر باران در زنجان باریده است.