به گزارش افکارنیوز،

محمد حسن نصرتی رئیس شورای شهر حنا با اشاره به اینکه متن استعفا نامه به دفتر امور شهری و امور شوراهای استانداری و فرمانداری سمیرم ارسال شده است، اظهار کرد: دلیل این تصمیم تبعیض، بی عدالتی، بی توجهی مسئولان به خواسته های مردم دانست.

وی به تبعیض مسئولان استانی در بین مناطق شرق اصفهان و دیگر شهرستان ها از جمله سمیرم اشاره کرد و گفت: خشکسالی شدید در سال های اخیر در شرق سمیرم و مزارع حنا معیشت مردم را به خطر انداخته و بسیاری را به فکر مهاجرت سوق داده است.

نصرتی در ادامه گفت: با وجود اینکه در شرق اصفهان کار مردم فقط کشاورزی صرف نیست، اعتباراتی مثل خشکسالی و نگاه ها همواره به آن سمت و سو بوده اما اینجا که همه چیز مردم کشاورزی و زراعت است مسوولان توجهی به خواسته ما ندارند و اقدامی نمی کنند.

رییس شورای اسلامی شهرستان سمیرم با اشاره به درخواست های مکرر چند سال گذشته از مسئولان استان بخصوص استاندار و مدیر کل مدیریت بحران برای حضور در منطقه و مشاهده بحران بی سابقه خشکسالی در این مناطق هیچ اقدامی انجام نشد و درخواست های کتبی هم راه بجایی نبرد.

نصرتی این استعفا را از سر اعتراض و نرسیدن صدای خود به مسوولان دانست و گفت: این تصمیم به این خاطر بود که احساس کردیم در پیشگاه خدا و این مردم شورای شهر هم تشریفاتی است و وقتی کاری از پیش نبرد و به درد مردم نخورد چاره ای جز استعفا نیست.

رییس شورای اسلامی شهرستان سمیرم افزود: عامل خسارت های سنگین به مردم و مزارع دولت و امور آب منطقه ای است.

وی با اشاره به سد حنا در شمال این شهر که با وجود حجم ذخیره ۵۰ میلیونی تنها شش میلیون مترمکعب آب دارد و تنها یک آبگیر نمادین و متعفن شده است، افزود: این سد در زمان دولت سازندگی احداث و به مرور مجوز حفر چاه نیز در بالا دست این سد صادر می شد که همین خیانت ها و کارهای لحظه ای سبب خشکی چشمه های جوشان این منطقه و پایین آمدن حجم ورودی آب سد شد.

عضو شورای اسلامی شهر حنا گفت: امروز با وجود این همه چاه مجاز و غیر مجاز و نگاه شرق بینانه مسئولان و برخی نمایندگان به شرق اصفهان، تنها راهکار برای ما استعفا و اعتراض دسته جمعی بود تا شاید دولت تدبیری در این بخش اندیشه کند.

وی یادآور شد: وقتی استاندار اصفهان در همان ابتدای کار مهمترین کار و برنامه استان را مسائل شرق اصفهان قلمداد می کند و این موضوع تیتر رسانه ها هم می شود دیگر چه انتظاری است که شهرستان ها و شهرهای کوچکتر و محروم به این مسئولان چشم امید داشته باشند.

نصرتی ابراز امیدواری کرد: دولت و مسوولان دولتی از پشت میزهای خود بلند شوند و از نزدیک شاهد نابودی کشاورزی و معیشت مردم زحمت کش این منطقه باشند تا شاید اقدام و عمل جدی بعمل آورند و چاره ای کنند./