به گزارش افکارنیوز،

حیدر آسیابی اظهار داشت: با این فرد بازداشت‌شده تعداد بازداشتی‌های پرونده سانحه قطار سمنان به پنج نفر رسید.

وی افزود: این فرد بازداشت‌شده یکی از عوامل مرکز کنترل راه‌آهن شمال شرق است که با پیگیری‌های بعدی از سوی دستگاه قضا بازداشت‌شده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان سمنان بیان کرد: پیش‌ازاین سه کارمند مرکز کنترل راه‌آهن شاهرود و نیز راننده لوکوموتیو قطار مسافربری سمنان ـ مشهد روز سانحه بازداشت‌شده بودند.

آسیابی با اشاره به شایعاتی مبنی بر آزادی متهمان به قید وثیقه مجدداً این خبر را تکذیب کرد و افزود: چهار متهم قبلی همچنان در بازداشت هستند و درمجموع نیز این پنج نفر به‌منظور تکمیل تحقیقات و بررسی بیشتر پرونده در اختیار قوه قضائیه بوده و بازداشت هستند.

وی اضافه کرد: دستگاه قضا با جدیت تمام پرونده این سانحه تلخ و ناگوار را پیگیری کرده و تا انتها آن را دنبال می‌کند و تکمیل این پرونده را با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور رئیس دستگاه قضا در اولویت کاری خود قرار داده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به اینکه قرار بود گزارش نهایی کمیسیون سوانح راه‌آهن کشور نهایی و به دستگاه قضا برای بررسی‌های بیشتر ارسال شود خاطرنشان کرد: این گزارش تا امروز به دادگستری استان سمنان اعلام‌نشده است.

آسیابی افزود: گزارش این کمیسیون اهمیت زیادی در بررسی‌های نهایی و نتیجه این پرونده از سوی دستگاه قضا دارد.