حسین نوش‌آبادی در واکنش به بیانیه وزارت خارجه فرانسه مبنی بر تمدید ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در خلیج فارس و تنگه هرمز تا سال 2021، گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که امنیت خلیج فارس توسط کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس تامین می‌شود و نیازی به کشورهای فرامنطقه‌ای و اروپایی نیست. این توهین بزرگی به ملت‌های منطقه است که کشورهای دیگر برای تامین امنیت خلیج فارس مدعی باشند و ورود نامشروع داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: استراتژی جمهوری اسلامی ایران و سیاست راهبردی در خلیج فارس تامین امنیت به صوت دسته جمعی با حضور کشورهای همسایه است. هیچ کشوری دلسوزتر از کشورهای همسایه برای امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز نیست. کشورهای دیگر با این بهانه می‌خواهند حضور و منافع نامشروع خود را در منطقه تامین و تثبیت کنند در حالی که به هیچ وجه نیازی به حضور آنها نیست.

وی تصریح کرد: حضور کشورهای فرامنطقه‌ای نه تنها امنیت را برای خلیج فارس تامین نمی‌کنند بلکه موجب ناامنی بیشتر می‌شوند. اگر در شرایط فعلی خلیج فارس دچار مشکلات امنیتی و زیست محیطی شده به علت حضور نامشروع کشورهایی است که به بهانه امنیت در منطقه حضور نامبارک پیدا کردند.

نوش آبادی با بیان اینکه مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با امنیت خلیج فارس مشخص و اعلام شده  است، یادآور شد: برای تامین امنیت خلیج فارس هیچ نیازی به کشورهای بیگانه نداریم. کشورهای حاشیه خلیج فارس توان تامین امنیت را دارند اگرچه برخی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس سرسپرده و وامدار غربی‌ها و اروپایی‌ها هستند و فرصت برای حضور آنها ایجاد کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: اگر کشورها استقلال داشته باشند قطعا به دور از فشارهای سیاسی و غیره، تامین امنیت منطقه کار مشکلی برای کشورهای حاشیه خلیج فارس نیست.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از دولت های منطقه دست نشانده غربی ها هستند، گفت:  این کشورها نگران از دست دادن قدرت‌های خود هستند زیرا با ملت‌های خود ارتباط ندارند و از آینده سیاسی خود نگران هستند لذا به دنبال حضور غربی‌ها در منطقه هستند تا حاکمیتشان را تثبیت کنند و به اروپایی‌ها اجازه دخالت دادند و خواستار حضور غربی‌ها و آمریکایی‌ها در منطقه هستند. از همین رو گاهی مانور و رزمایش مشترک در خلیج فارس با غربی‌ها برگزار می‌کنند که این نشان از استیصال آنها و ترس از ملت هایشان است.

 وزارت خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای با اشاره به اینکه افزایش تنش‌های منطقه‌ای بر روی آزادی ناوبری و ایمنی کشتی‌ها و خدمه‌های اروپایی و غیر اروپایی در این منطقه تاثیر گذاشته است، اعلام کرد که ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در خلیج فارس و تنگه هرمز ''به منظور نظارت و اطمینان حاصل کردن از محیط ایمن ناوبری و کاهش تنش‌ها در منطقه'' تا سال ۲۰۲۱ تمدید گشته است.