به گزارش افکارنیوز،

 «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در مصاحبه با خبرنگاران اماراتی و سعودی، با اشاره به عادی‌سازی روابط با کشور‌های عربی مدعی شد که با همکاری آن‌ها جبهه‌ای واحد علیه ایران تشکیل خواهند داد.

او در این مصاحبه گفت: «ما مقابل اقدامات خصمانه ایران ایستادگی خواهیم کرد و جبهه واحدی تشکیل می‌دهیم.»

این اولین وبینار وزیر جنگ صهیونیست‌ها با عرب‌هاست.

این اظهارات گانتس در حالی مطرح شده که هفته گذشته «بنیامین نتانیاهو »، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل ادعا‌های پوچ جدیدی درباره حزب الله و ایران مطرح کرد.

نتانیاهو در سخنرانی خود با نشان دادن تصاویری مدعی شد حزب الله لبنان «صاحب کارخانه‌ای موشکی است که امکان انفجار آن در هر لحظه وجود دارد».

همچنین به تازگی «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، نیز در سخنانی مدعی شد امارات و رژیم صهیونیستی با یک دیگر توافق کرده‌اند تا ائتلافی علیه ایران تشکیل دهند.

به نوشته او در حساب کاربری توئیترش: «امارات متحده عربی و اسرائیل هر دو ایران را به عنوان تهدیدی بزرگ شناسایی کردند. آن‌ها راهی را برای ایجاد یک رابطه پیدا کرده اند که می‌تواند ائتلافی ایجاد شود تا اطمینان حاصل گردد این تهدید هرگز به سواحل آمریکا نمی‌رسد و یا به کسی در خاورمیانه آسیب نمی‌رساند.»

گفتنی است ماه گذشته امارات و رژیم صهیونیستی از توافق ننگین و به گفته خود تاریخی در جهت عادی‌سازی کامل روابط دیپلماتیک خبر دادند. پیش‌تر نیز نشانه‌هایی از روابط گرم، ولی پنهان تل آویو و ابوظبی وجود داشت، اما هیچگاه مورد اعلام رسمی قرار نگرفته بود.

این در حالی است که گروه‌های مقاومت در فلسطین پس از اعلام توافق نهایی بین امارات و رژیم صهیونیستی مبنی بر عادی‌سازی کامل روابط دیپلماتیک، به اقدام ننگین ابوظبی واکنش تند و سختی نشان دادند.