به گزارش افکارنیوز،

بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه امروز (جمعه) در پی تحریم های جدید آمریکا علیه موسسات مالی و بانکی ایران عنوان کرد: خزانه داری آمریکا با تشدید فشارهای حداکثری و علنی خود بخصوص با آغاز ریاست جمهوری ترامپ و افزایش این سیاست های تحریمی از فردای خروج آمریکا از یک معاهده و تفاهم بین المللی، اقدامات جنون آمیز خود را علیه مردم ایران و با خیالی خام به صور گوناگون افزون ساخته است.

وی افزود: تحریم جدید ۱۸ بانک ایرانی که عمدتاً برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی با برخی شرکتهای خارجی در عرصه جهان و با مجوز خزانه داری آمریکا داد و ستد داشته اند، چیزی نیست جز اقدامی "جنایت کارانه" و "ضد بشری" برای مخالفت با دریافت بخشی از دارو و تجهیزات بیمارستانی برای بیماران صعب العلاج و خاص.

قاسمی خاطرنشان کرد: جدا از بعد تبلیغاتی، این حرکت چیزی نیست جز نوعی «سادیسم»  وگرنه خردمندان در عرصه جهانی می دانند که این جنایت علیه زنان و کودکان و مردم یک کشور کهن و با فرهنگ و استوار گرچه موجب آزار و زحمت ایرانیان است، اما حیثیت و سیاست خارجی آمریکا در جهان را با یک رسوایی بیشتر مواجه خواهد ساخت.

سفیر ایران در پاریس عنوان کرد: سیاستمداران آمریکا باید بدانند جهان بزرگتر از آن است که آنان تصور می کنند و ایرانیان سرفراز علیرغم افزایش موانع برای درمان برخی از بیماریها نهایتاً این "سادیسم" آمریکایی و این خودمحوری و خودبزرگ بینی را نیز با هنر و فرهنگ و صبوری برگرفته از داشته های تاریخی ایرانی خود، درمان خواهند کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا عصر دیروز (پنجشنبه) تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد و ۱۸ نهاد مالی ایرانی را تحت تحریم‌های خود قرار داد.

محمدجواد ظریف نیز در توئیتی به این تحریم‌ها واکنش نشان داد و نوشت: در بحبوحه همه‌گیری کرونا، رژیم ایالات متحده درصدد نابودکردن کانال‌های باق‌مانده برای پرداخت‌ پول دارو و غذا است.ایرانیان این آخرین سبعیت‌ها را نیز از سر خواهند گذراند. اما تبانی برای گرسنگی‌دادن یک ملت، جنایت علیه بشریت است.آمران و مجریان که پول‌های ما را بلوکه کنند، به دست عدالت سپرده خواهند شد.