به گزارش افکارنیوز،

 مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا در تازه‌ترین تحقیق و بررسی خود هشدار داده است که مقابله با شیوع ویروس کرون ا در بین جوانان به یک ضرورت و نیاز فوری تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، مطالعه و تحقیق مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا نشان می‌دهد، افزایش انتقال ویروس کرونا در بین جوانان آمریکایی غالباً عامل اصلی شیوع این ویروس به افراد سالمند به‌شمار می‌رود.

این مطالعه که طی ماه‌های ژوئن و جولای در 767 منطقه که از نظر شیوع ویروس کرونا بحرانی بوده‌اند، انجام شده است، نشان داده است که میزان ابتلای جوانان به ویروس کرونا در این مناطق به‌شدت بالا بوده است.

این تحقیق حاکی از آن است که گسترش ویروس کرونا در ابتدا از جوانان زیر 24 سال آغاز شده و به سرعت در بین افراد مسن‌تر گسترش بیشتری یافته است.

نتایج این مطالعه و تحقیق تأکید زیادی روی مقابله با شیوع ویروس کرونا در بین جوانان آمریکایی دارد، نتایج این تحقیق در تضاد و تناقض با راهبرد اعلام‌شده از سوی ترامپ است که خواستار محافظت از گروه‌های حساس و آسیب‌پذیر در برابر ویروس کرونا و اجازه دادن به جوانان و گروه‌های کم‌ریسک‌تر برای سپری کردن زندگی روزمره و عادی است.