به گزارش افکار نیوز یه نقل از روزنامه کیهان،به دنبال اظهارات تند يووال ديسكين رئيس سابق سرويس امنيت داخلي اسرائيل (شاباك) عليه دولت، چهره هايي نظير شائول موفاز رئيس حزب كاديما كه رهبر اپوزيسيون دولت نيز محسوب مي شود اعلام كرد عمر دولت نتانياهو به پايان رسيده و او بايد انتخابات پارلماني زودرس را تا قبل از پايان تابستان اعلام كند.

موفاز گفت اگر نتانیاهو رأسا اقدام نکند، اپوزیسیون ناچار خواهد شد طرح انحلال پارلمان را پیش بکشد. این در حالی است که دوره فعلی پارلمان رژیم صهیونیستی یک سال و نیم دیگر یعنی نوامبر سال ۲۰۱۳ تمام می شود.

علاوه بر شائول موفاز، شلی یاسیموویچ رئیس حزب کارگر اسرائیل نیز در مصاحبه با رادیوی دولتی صریحا گفت «تشکل های مخالف باید برای سرنگون کردن دولت متحد شوند».

انتقاد از دولت نتانیاهو به دنبال اظهارات رئیس سابق سازمان امنیت داخلی اسرائیل بالا گرفت. یووال دیسکین، نخست وزیر و وزیردفاع را متهم کرد که در مورد ایران به مردم دروغ می گویند نتانیاهو و ایهود باراک در حدی نیستند که بتوانند جنگ علیه ایران را مدیریت کنند. متأسفانه باید بگویم من درباره ایران صدای پارس کردن های بسیاری را از دولت اسرائیل می شنوم اما آنها فقط پارس می کنند بی آن که بتوانند گاز بگیرند.


در همین حال «صوی هاوزر» دبیر دولت رژیم صهیونیستی در واکنش به سخنان دیسکین گفت: شوربختانه برخی از افراد هستند که با بر زبان آوردن مطالب غیرمسئولانه موجب می شوند اتحاد بین المللی برای مبارزه با ایران هسته ای از هم پاشیده و تضعیف گردد.


به گزارش رادیو اسرائیل آقای هاوزر تاکید کرد اکنون مبارزه با برنامه اتمی ایران در صدر برنامه های کشور اسرائیل قرار دارد و بنیامین نتانیاهو به طور شبانه روزی می کوشد که یک جبهه بین المللی علیه حکومت ایران تشکیل بدهد.


این گزارش می افزاید: سخنان یووال دیسکین و انتقاد شدید او از نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل موجب شد که اعضای حزب حاکم «لیکود» در پارلمان اسرائیل خواهان آن شوند مقامات ارشد کشور بدون کسب اجازه از اداره سانسور نتوانند اظهارنظری بکنند. «لیکود» در پی انتقادهای رئیس پیشین «موساد» مئیر داگان از سیاست های آقای نتانیاهو در قبال ایران و سایر مسائل کشور این طرح را به «کنست» پیشنهاد کرده بود ولی این طرح هنوز تصویب نشده و به صورت قانون در نیامده است.


دویچه وله نیز گزارش داد دولت نتانیاهو به شدت از طرف چهره های اپوزیسیون تحت فشار قرار گرفته است.

خاطر نشان می شود دیسکین تا اردیبهشت سال گذشته به مدت ۶ سال رئیس سرویس امنیت داخلی اسرائیل بود. مشاوران نتانیاهو می گویند وی به علت اینکه به ریاست سرویس جاسوسی خارجی(موساد) منصوب نشده، اظهارات تند اخیر علیه نتانیاهو را مطرح کرده است.


اخیراً مئیر داگان رئیس سابق موساد در مصاحبه ای تصریح کرد حاکمیت اسرائیل بر لبه پرتگاه سقوط قرار گرفته اما این موضوع هیچ ربطی به برنامه هسته ای ایران ندارد بلکه حاکمیت سیاسی در اسرائیل از هم پاشیده و بی کفایت شده است. به نظر می رسد اظهارات وی با توجه به زلزله سیاسی اخیر در تل آویو، پیش بینی درستی بوده است.


گابی اشکنازی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز دیروز به جروزالم پست گفته است: انقلاب های منطقه بهار عربی نیست بلکه طوفانی است که اسرائیل هرگز آن را پیش بینی نکرده بود.


پيش از اين هم آوي ويختر از مقامات اطلاعاتي امنيتي رژيم صهيونيستي انقلاب هاي منطقه را زلزله۹ ريشتري تعبير كرده بود.