به گزارش افکارنیوز،

 شهریار حیدری رئیس هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مرز ایران و آذربایجان در پی بروز مناقشات در قره باغ گفت: هیات اعزامی مجلس از نوار مرزی ایران با کشورهای آذربایجان و ارمنستان که مشترک با محل مناقشه است با هدف بررسی وضعیت امنیتی و سیاسی استان های مرزی، بازدید کردیم. استان‌های مرزی آرام بودند و در بحث امنیت، شورای تامین استان ها، استاندارها، ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل همراه و هم گام هستند.

اختلاف در منطقه خودمختار قره باغ ریشه دار است

وی افزود: منطقه قره باغ بعد از فروپاشی شوری سابق محل تنش و درگیری آذربایجان و ارمنستان بوده، منطقه قره‌باغ دارای حکومت خودمختار است که رئیس‌جمهور، نخست وزیر و پارلمان دارد اما از نظر فرهنگی، قومی و زبانی به ارمنستان قرابت دارد البته از نظر جغرافیایی و سرزمینی، جمهوری آذربایجان به صورت مستدل مدعی است که از نظر تاریخی منطقه قره باغ جزئی از سرزمین مادری این کشور است.

حیدری یادآور شد: چهار مرتبه شکایتی در خصوص مناقشات در منطقه قره باغ در مجامع بین المللی مطرح شده و هر چهار بار ارمنستان ملزم به اعاده این منطقه شده است. البته قره باغ قدیم و قره باغ الحاقی؛ یعنی اراضی که ارمنستان در جنگ با آذربایجان گرفته است را شامل می‌شود.

کشورهای فرامنطقه‌ای دنبال منافع مادی در قره باغ هستند/ضرورت ورود کشوری بی‌طرف

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی راهکار حقوقی و بین المللی برای رفع مناقشات در قره باغ را ورود کشوری بی‌طرف دانست و گفت: کشورهای فرامنطقه‌ای مانند آمریکا به دنبال منافع اقتصادی و سیاسی خود هستند و برخی مانند رژیم صهیونیستی و ترکیه هم صرفا منافع مادی خود را دنبال می‌کنند و هیچ کدام از کشورها نگران مردم آذربایجان، ارمنستان، قره باغ و مسلمانان این منطقه نیستند. دو کشور آذربایجان و ارمنستان برای حل مناقشه ابتدا باید به احکام بین المللی مراجعه کنند و علاه بر آن از ظرفیت کشورهایی که دنبال صلح و آشتی و عدالت هستند، کمک بگیرند که در رأس آنها جمهوری اسلامی ایران است.

حیدری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران کشور دوست آذربایجان و ارمنستان و همسایه دو کشور است، افزود: از سوی دیگر هر مناقشه و نزاع تاثیرگذار بر جدار مرزی ایران است و به هیچ وجه نمی‌خواهیم مناقشه پایدار بماند لذا به دنبال آشتی و صلح پایدار بین دو کشور با حفظ تمامیت ارضی هستیم.  بنابراین علاوه بر استفاده از ظرفیت یک کشور بی طرف برای حل مناقشه باید دو کشور به نظر مرجع مجامع بین المللی توجه داشته باشند که منوط به چهار قطعنامه صادر شده است و ارمنستان در اجرای قطعنامه ها تا حدودی کوتاهی کرده است.

مناطق مرزی ایران مورد اصابت گلوله قرار گرفتند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمهوری آذربایجان با بیان این موضوع که ارمنستان قطعنامه‌ها را اجرا نکرده به برخورد نظامی روی آورده است و به همین دلیل منازعه ادامه پیدا کرده و تعداد زیادی از مردم دو کشور کشته و زخمی شده‌‌اند. تعدادی گلوله هم به مناطق مرزی ایران و برخی به اراضی کشاورزی اصابت کرده است، خوشبختانه تلفات جانی نداشته ایم اما خسارت های مادی متحمل شدیم.

وزارت خارجه سفرای امنستان و آذربایجان را فرابخواند

حیدری تاکید کرد: وزارت خارجه باید سفرای دو کشور ارمنستان و آذربایجان را برای این موضوع (اصابت تعدادی خمپاره و راکت به روستاهای مرزی) فرا بخواند. ما سهوا نمی‌پذیرم زیرا خطای نظامی استراتژیک و غیرقابل گذشت است البته از طریق مرزبانی درجه یک تذکراتی به دو کشور داده شده اما وزارت خارجه باید از دریچه دیپلماسی ورود پیدا کند.

وی معتقد است: دو کشور آذربایجان و ارمنستان با جنگ و خونریزی به هیچ نتیجه نمی‌رسند و درگیری استمرار پیدا می ‌کند. لذا مجامع بین المللی و کشورهای بی طرف منطقه ای باید ورود کنند. ورود نیروهای فرامنطقه‌ای خطای استراتژیکی است زیرا آنها دنبال منافع مادی هستند، حضور رژیم صهیونیستی و گروهک‌های تروریستی در منطقه آسیب زا است و گفتگو و حفظ حرمت طرفین راهکاری عقلانی است.