به گزارش افکارنیوز،

 ایمان احمدی، دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نگاه برخی در داخل به نتیجه این انتخابات اظهار داشت: در حالیکه انتخابات آمریکا نزدیک است، صدایی غیرعقلانی از جانب بعضی رسانه‌ها و شخصیت‌های غرب‌زده که مبنای فکری آنها تفکیک آمریکای جمهوری‌خواه از آمریکای دموکرات است، به گوش می رسد. این افراد تلاش می‌کنند دو قطبی دروغین آمریکای خوب-آمریکای بد را به جامعه القا کند.

**تلاش برخی در داخل برای ایجاد دو قطبی آمریکای خوب آمریکای بد

وی افزود: متاسفانه حنجره‌ این جریانات پس از 7 سال فرصت‌سوزی و اتلاف وقت مردم از طریق نگاه مطلق به بیرون، هنوز همگرایی با غرب را فریاد می‌زند و منفعلانه منتظر روی کار آمدن بایدن در انتخابات 2020 آمریکا هستند تا دوباره بتوانند چرخ اقتصاد و زندگی مردم را با مذاکره بچرخانند.

احمدی در همین زمینه تصریح کرد: به نظر این افراد به اشتباه، انتخابات ریاست جمهوری ایران را در طول انتخابات 2020 آمریکا می‌دانند و با متفاوت جلوه‌دادن چهره‌ دموکرات‌ها از جمهوری‌خواهان و تفکیک لیبرالیسم از امپریالیسم  به دنبال آن هستند که مردم را مجاب کنند تا در 1400  ایده‌ آنها یعنی مذاکره از سوی مردم انتخاب شود.

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه  سیاست آمریکای جهان‌خوار با روی کار آمدن احزاب یا شخصیت‌های مختلف هیچ تفاوتی نخواهد کرد و دوگانه‌ ترامپ-بایدن یک دوگانه‌ کاذب و فریب‌کارانه است،  خاطرنشان کرد: دولتی که در آمریکا بی‌سابقه ترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرد، دولت دموکرات اوباما بود. آن کسی که می‌گفت اگر می‌توانستم حتی یک پیچ و مهره از برنامه‌ی هسته ای ایران باقی نگذارم این کار را می کردم آقای اوباما بود و بایدن هم معاون اول همان دولت و نماینده‌ همان حزب است.

** شدیدترین تحریم های  ایران از سوی آمریکا در دوره اوباما بود

وی با اشاره به مواضع بایدن افزود: اظهارات رسمی بایدن روشن و برای همگان قابل دسترسی است. او مانند ترامپ از پیشرفت هسته‌ای ایران نگران است و علنا اعلام کرده برای تحمیل خواسته‌های خود بر ایران، از هیچ ترفندی مضایقه نخواهد کرد.

احمدی با بیان اینکه هدف دموکرات‌ها در محدودسازی برنامه اتمی ایران هیچ تفاوتی با جمهوری‌خواهان ندارد و در اصلِ تقابل با نظام جمهوری اسلامی است، گفت:  مسائلی چون حقوق بشر، هسته‌ای و موشکی بهانه‌هایی تمام نشدنی برای متوقف کردن سیاست‌های ضداستکباری ایران، از کار انداختن اثرات آن و نهایتا استحاله انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: دو حزب سیاسی آمریکا در حقیقت نه تنها در مواجهه با ایران در نیت و عمل دو روی یک سکه هستند، بلکه در حیله گری، ظاهرسازی و دروغگویی در حال سبقت از یکدیگرند و شاید بتوان گفت دموکرات ها در این میدان، هوشمندانه تر هم رفتار می‌کنند و فاصله‌ بیشتری میان حرف و عمل‌شان وجود دارد.

** حل مشکلات کشور از وقایع بیرون کشور نمی گذرد

این فعال دانشجویی با اشاره به مشکلات و مسائل داخلی کشور گفت: حل مشکلات کشور  از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یا هر واقعه‌ دیگری بیرون از مرزها نمی‌گذرد. آنچه می‌تواند کشور را از این حجم وسیع مشکلات و مسائل پیچیده رها کند، تغییر نگاه از خارج به داخل کشور است.

وی با اشاره به اینکه کلید حل مشکلات کشور در دست نامزدی است که با ارائه برنامه‌های علمی و دقیق، درون‌زایی و مقاومت هوشمندانه را محور قرار دهد، ادامه داد: ما به یک رئیس‌جمهور و کابینه‌ای نیاز داریم که از تمام وجودش این ایده را قبول داشته  و  اندکی هم چشمش به دست دشمن نباشد. اگر این نگاه در کنار روحیه تحول‌خواهی، تحول‌انگیزی و اقدام و عمل جهادی، انقلابی قرار گیرد حتما به یاری خدا بن‌بست اقتصادی کشور شکسته خواهد شد.

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: از امروز تا روز انتخابات 1400 هر فرد یا جریانی که از مذاکره با آمریکای خوب یا اروپای دلسوز دم زد و یا جنگ و درگیری‌های نظامی را نتیجه‌ی عدم مذاکره با آنان نشان داد، حتما خائن به کشور و آرمان های انقلاب است.