به گزارش افکارنیوز،

 محمدصالح جوکار در واکنش به درخواست ۲۶ کشور برای لغو تحریم‌های ایالات متحده به منظور مقابله با کرونا نسبت به ایران و پنج کشور دیگر، گفت: هژمونی آمریکا در منطقه غرب آسیا از بین رفته و جایگاهش بین المللی این کشور نیز دچار تزلزل شده است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع درخواست ۲۶ کشور برای لغو تحریم‌های ایالات متحده نشان دهنده ضعف کاخ سفید در عرصه بین الملل و ایفای نقش به اصطلاح ابرقدرتی است.

وی ادامه داد: آمریکایی ها دیگر نمی توانند همانند گذشته نظام بین الملل را علیه برخی کشورها از جمله جمهوری اسلامی همراه کنند زیرا افکار عمومی دنیا متوجه جنایات این کشور شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این بین باید یادآور شد دیپلماسی فعال کشورمان برای عدم همراهی کشورهای دنیا با سیاست های یکجانبه و ظالمانه ایالات متحده اهمیت دوچندان دارد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع وزارت امور خارجه باید تلاش کند با شفاف سازی نسبت به اقدامات جنایتکارانه آمریکا در عرصه بین الملل، زمینه خنثی سازی دسیسه های ایالات متحده را فراهم کند./