قدرت خرید خانوار ایرانی هر روز به دلیل گرانی ها و تورم کمتر می شود و بسیاری از مردم با مشکلات عدیده اقتصادی روبرو هستند.

به گزارش افکارنیوز، متاسفانه مسئولان اجرایی در سالهای اخیر با تصمیمات غلط و سوء مدیریت و همچنین تحریم های ظالمانه ای که از سوی دشمنان خارجی اعمال شده بیشترین فشار بر روی طبقات ضعیف جامعه است.

اما نمایندگان مجلس یازدهم در اقدامی تحسین برانگیز تصمیم گرفته اند با طرح تامین کالاهای اساسی کمی از بار سنگینی تورم و گرانی را از دوش مردم بردارند.

پیش از این درباره جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی مطلبی را منتشر و جزئیات این طرح را نوشتیم.

اما بر اساس آنچه تا به امروز مطرح شده قرار است 60 میلیون ایرانی تحت پوشش این طرح قرار گیرند و گفته می شود با کارت الکترونیک می توانند کالاهای اساسی را تهیه نمایند.

بهزاد رحیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره طرح تامین کالاهای اساسی، گفت: با توجه به موج گرانی و کاهش قدرت خرید مردم یکی از ضرورت‌های کشور تدوین طرح‌هایی در راستای تامین کالاهای اساسی موردنیاز خانوار است و این مهم وکلای مردم در خانه ملت را برآن داشت تا با تدوین  و تصویب طرح حمایت معیشتی زمینه کمک به دهک‌های پایین جامعه از نظر درآمدی را فراهم کنند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر این طرح به صورت آزمایشی و به مدت 6 ماه اجرایی می‌شود و در صورت بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم متوقف خواهد شد اما در صورت تداوم وضعیت کنونی در بودجه سال 1400 نیز در نظر گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: جامعه مشمول در طرح حمایت معیشتی 60 میلیون نفر است به این معنا که برای 20 میلیون نفر که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند اعتباری بالغ بر 120 هزار تومان در نظر گرفته می‌شود و برای 40 میلیون باقی مانده 60 هزار تومان.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: براساس طرح حمایت معیشتی اعتبارات موردنظر در کارت‌های الکترونیکی شارژ خواهد شد تا افراد با مراجعه به فروشگاه‌های خاص کالاهای اساسی موردنیاز خود را تامین کنند، در نتیجه نقدینگی وارد جامعه نمی شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در حال حاضر برخی از مردم با یارانه 45 هزار تومانی هزینه زندگی را تامین می‌کنند بنابراین طرح تامین کالای اساسی تاثیر به سزایی در معیشت مردم خواهد داشت.