​مهدی طغیانی با اشاره به عدم همکاری کره جنوبی برای آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در این کشور، گفت: برای حل این مسئله باید اقدامات دیپلماتیکی از جمله رفت و آمد وزیر خارجه، پیگیری از سوی سفیر ایران در کره جنوبی، احضار سفیر کره جنوبی در تهران و تذکر دادن به وی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: در مجلس نیز بحث هایی در این زمینه صورت گرفته که می توان از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی نیز استفاده کرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برای حل مسئله با کره جنوبی ایده هایی وجود دارد، اظهار داشت: مباحثی مطرح شده که در حد طرح و ایده است، اعتقاد داریم برای کشورهایی که در دوران تحریم برای ایران مشکلات متعددی ایجاد کرده اند تنبیه هایی در دروان پسا تحریم در نظر بگیریم و از سوی دیگر اگر کشوری به ایران در دوران تحریم کمک کرد، در دوران پس از تحریم از مزایایی برخودار شود.

وی گفت: از این رو در بحث قانون مقابله با رفتارهای خصمانه آمریکا مطالب و ایده هایی برای تکمیل آن وجود دارد که پس از بررسی دقیق و کارشناسی موارد به صورت قانون مصوب می شود.

طغیانی با بیان اینکه به نظر می رسد توافقاتی بین ایران و کره جنوبی برای آزادسازی اموال ایران صورت گرفته است، عنوان کرد: گویا توافق هایی انجام شده و تاکید داریم که کره جنوبی باید به این توافقات عمل کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: کشورها بر اساس منافع مشترک با یکدیگر همکاری می کنند اما در حال حاضر برخی کشورها گوش به فرمان آمریکا هستند و با تبعیت از آمریکا شرایط دشواری را برای ایران ایجاد کرده اند، کره جنوبی نیز از جمله این کشورها است