سردار غلامرضا سلیمانی در حاشیه تفاهم‌نامه همکاری با وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، گفت: این احساس تکلیف برای ما ایجاد شده بود که خدمت شما وزیر محترم برسیم و اعلام آمادگی کنیم؛ انگیزه‌های فراوانی وجود دارد و مجموعه‌های بسیج و نیروهایی که تفکر بسیجی دارند این انگیزه‌ها را مرتب بروز می‌دهند تا نقش‌آفرینی کنند.

وی افزود: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب این اعلام آمادگی‌ها گسترش پیدا کرد؛ هماهنگی خیلی خوبی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و سپاه‌های استانی وجود دارد، یک فرصت است و استانداران محترم نیز نسبت به این موضوع عنایات خوبی دارند.

سلیمانی تأکید کرد: با مدیریت عالی حضرت‌عالی و معاونین عزیزتان در این مدت شبانه روز مجاهدت و تلاش می‌کنید،ان‌شاءالله تعالی همه ظرفیت‌های بسیج و سپاه و سایر دستگاه‌ها، همه اعلام آمادگی کردند و توانایی خیلی خوب دارند، اعتقاد داریم هیچ‌کس نباید جزیره ای کار کند، ما تشکیلاتی هستیم، زمانی در موضوعات نقش آفرینی می کنیم در امتداد دستگاهی که مسئولیت دارد قرار می‌گیریم.

رئیس سازمان بسیسج مستضعفین تصریح کرد: بسیج در هیچ موضوعی موازی‌کاری و جزیره‌ای عمل نمی‌کند، مخصوصاً در زمینه سلامت؛ در این حوزه که با جان هم‌وطنان عزیز سر و کار دارد، آمادگی لازم وجود دارد تا از محضر جناب‌عالی رهنمودهای لازم دریافت شود.

وی تصریج کرد: سپاه‌های استانی طبق بررسی‌های انجام شده در سراسر کشور آمادگی دارند باابلاغ این تفاهم نامه در تاریخ ۲۰ آذر با تدبیری که براین اساس صورت میگرند مشارکت خود را با وزارت بهداشت در این رابطه ادامه دهند.

سلیمانی اظهار داشت: قطعاً جلسه‌ای مشترک با سپاه‌های استانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی با تدبیر جناب‌عالی انجام خواهدشد و ان‌شاءالله کار را به لطف الهی و توجهات حضرت ولیعصر (عج) انجام خواهند داد.