بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در نخستین تماس تلفنی پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیروزی جو بایدن را تبریک گفت.

به نوشته بی بی سی، ظاهرا در این تماس تلفنی، بایدن پیش از هر سران اروپایی دیگر با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس تماس گرفته است.

در این تماس تلفنی نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره روابط دوجانبه و تحولات بین‌المللی رایزنی کردند.
دو طرف سپس درباره روابط نزدیک و طولانی دو کشور گفت‌وگو و بر لزوم توسعه همکاری‌ها در حوزه مسائل تجاری و امنیتی در سال‌های پیش‌رو تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا اعلام کردند که بی صبرانه منتظر شروع همکاری‌های‌ نزدیک در زمینه اولویت‌های مشترک، از تغییرات آب‌وهوایی گرفته تا ترویج دموکراسی و مبارزه با همه گیری ویروس کرونا هستند.

جانسون همچنین از بایدن برای شرکت در نشست تغییرات آب‌ وهوایی که قرار است سال آینده در گلاسکو برگزار شود دعوت به‌عمل آورد. این گزارش حاکیست که دو طرف همچنین مشتاقانه منتظر دیدار با یکدیگر در جریان نشست گروه هفت در سال ۲۰۲۱ هستند.
جو بایدن شنبه شب با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

این نامزد حزب دموکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.