حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (یکشنبه ۲۵ آبان) این کمیسیون اظهار داشت: بررسی نقشه راه توسعه تعالی علوم پزشکی توسط معاون آموزشی وزارت بهداشت دستور کار اول این کمیسیون بود که نمایندگان نظرات خود را در این باره بیان کردند. 

وی افزود: نداشتن چارچوب مدون آموزشی از آموزش و پرورش تا دانشگاه، فقدان کارآمدی و چشم انداز از جمله ایرادات مطرح شده از جانب معاون آموزشی وزارت بهداشت بود ضمن اینکه انتقال دانشجو از خارج به داخل کشور بیشترین مسئله‌ای بود که از طرف نمایندگان مورد اعتراض قرار گرفت و عنوان شد که بیشتر این دانشجویان انتقالی، صلاحیت علمی ندارند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: فقدان رشته در برخی از استان‌ها یکی دیگر از انتقادات اعضای این کمیسیون به معاون آموزشی وزارت بهداشت بود که نهایتا مقرر شد وزارت بهداشت و کمیسیون در این خصوص پاسخ دهد.

فلاحی اظهار داشت: بررسی ساماندهی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و معاون سازمان اداری و استخدامی کشور دیگر دستور کار کمیسیون آموزش بود که پس از بحث و بررسی جدی در این حوزه نیاز آموزش و پرورش در این رابطه مشخص و با نظر اعضای کمیسیون آموزش مقرر شد کمیته مشترکی متشکل از نمایندگانی از آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات تشکیل شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: مقرر شد کمیته مذکور ظرف مدت یک هفته نتیجه بررسی خود را به کمیسیون آموزش ارائه تا مسئله تعیین تکلیف وضعیت استخدامی معلمان با تمرکزی که کمیسیون به این موضوع دارد یک بار برای همیشه حل شود.