به گزارش افکارنیوز،

 سهراب گیلانی در خصوص تمدید وضعیت اضطرار ملی آمریکا در برابر ایران، گفت: دموکرات ها و جمهوری خواهان همواره در مقابل ایران سیاست های خصمانه اتخاذ کرده اند و این قانون تحریمی از سوی همه روسای جمهور این کشور تمدید شده است.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: محور تحریم ه ای ایالات متحده علیه ایران بر اساس استراتژی مهار است، از این رو با هر اقدامی تلاش می کنند فشارهای سیاسی و اقتصادی علیه کشورمان را افزایش دهند.

وی ادامه داد: مطابق قانون یاد شده، آمریکایی ها باید اموال کشورمان را توقیف کنند که این امر در گذشته رخ داده است، لذا دستاورد جدیدی برای کاخ سفید در پی نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: آمریکایی ها همواره می خواهند زمینه برگزاری مذاکره با کشورمان را فراهم کنند اما مسیر مدنظرشان نادرست است؛ در واقع وقتی در هر عرصه ای محدودیت ایجاد کردند، مردم و مسئولان تلاش کردند تا به خودکفایی دست یافتیم.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که تمدید وضعیت اضطرار ملی آمریکا در برابر ایران نمی تواند مانع پیگیری حقوقی منافع کشورمان در مجامع و دادگاه های بین المللی شود.

 رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که وضعیت اضطرار ملی این کشور در برابر ایران را تمدید کرده است.