رهبر اقلیت دموکرات سنا معتقد است امتناع ادامه دار دونالد ترامپ از پذیرش شکست در انتخابات و انتقال قدرت نتیجه‌ای جز به مخاطره افتادن جان آمریکایی‌ها به دنبال ندارد.

چاک شومر اعلام کرد امتناع ترامپ از هماهنگی با دولت منتخب تنها جان مردم را به خطر می‌اندازد. رهبر اقلیت دموکرات سنا تاکید کرد این مسئله واضح و روشن است، اینکه دولت ترامپ با افراد تیم بایدن هماهنگی ندارد، تنها خطری برای جان آمریکایی هاست.

شومر با تاکید بر آغاز هر چه سریعتر روند انتقال قدرت، گفت دولت فعلی باید در این زمینه با تیم بایدن هماهنگی و همکاری داشته باشد.

رهبر دموکرات‌ها پیشتر نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: انتخابات به پایان رسید و ترامپ باخت. جو بایدن و کامالا هریس، رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور آینده آمریکا هستند. پافشاری ترامپ بر انکار حقیقت تنها به توان آمریکا برای توزیع موثر واکسن (کرونا) ضربه می‌زند.

بنا به اعلام رسانه‌های آمریکا، جو بایدن با بدست آوردن ۳۰۶ رای الکترال موفق به شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری شد. با این حال، ترامپ تاکنون از پذیرش شکست امتناع کرده و می‌گوید در انتخابات به طور گسترده تقلب صورت گرفته است.