مراسم گرامیداشت روز ملی و پنجاهمین سالگرد تاسیس سلطنت عمان با حضور مسئولان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر سابق ایران در محل سفارت عمان در تهران برگزار شد. 

در این مراسم که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور محدود مهمانان و به میزبانی راشد الغیلانی کاردار سفارت سلطنت عمان برگزار شد، شرکت کنندگان ضمن تبریک روز ملی عمان، برای دولت و ملت این کشور آرزوی موفقیت و پیشرفت روز افزون کردند.

گفتنی است «ابراهیم المعینی» سفیر سلطنت عمان در ایران نیز در پیامی به مناسبت پنجاهمین سالگرد روز ملى عمان "روز نهضت" عنوان کرد: رابطه ایران و عمان رو به رشد و توسعه است

وی افزود: روابط ایران و عمان به طور مداوم در تمام زمینه هاى سیاسى، اقتصادی و فرهنگی و نیز در زمینه‌های همکارى مشترک رو به رشد و توسعه است. 

سفیر عمان عنوان کرد: رشد این روابط با تبادل دیدارها میان مسئولان دو کشور در سطح رسمى به اوج خود رسیده است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در پیامی به «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر امور خارجه سلطنت عمان،  فرار رسیدن روز ملی این کشور را به وی و دولت و ملت کشور دوست و برادر عمان تبریک گفت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در پیام تبریک خود آورده است: اطمینان دارم در پرتو اراده و خواست مقامات جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان و با استفاده از ظرفیت های موجود همکاری ها، همواره شاهد تداوم رشد و توسعه روابط فیمابین دو کشور در همه زمینه‌ها خواهیم بود.