«عبدالطیف پدرام» رهبر حزب کنگره ملی افغانستان در پیامی شهادت دکتر محسن فخری زاده دانشمند برجسته‌ای هسته‌ای و دفاعی ایران را تسلیت گفت.

وی با اشاره به ترور و شهادت « محسن فخری زاده » دانشمند هسته‌ای ایران ضمن محکوم کردن این جنایت، طی پیامی گفت: اطلاعات و آگهی‌های موجود درباره این رویداد، ردپای رژیم صهیونیستی را در ترور دانشمند و فیزیکدان حوزه تمدنی ما به اثبات می‌رساند.

رهبر حزب کنگره افغانستان در پیام تسلیت و همدردی خود افزود: شهید محسن فخری زاده یکی از برجسته‌ترین دانشمندان و فیزیکدانان برجسته حوزه تمدنی ما بود. ترور مرموز او بی‌تردید نمایانگر دشمنی آشکار و پنهان دشمنان بزدل و تبهکار و عناصر خائین و وفادارشان در دشمنی با حوزه تمدنی ما را به اثبات می‌رساند.

پدرام در این پیام تاکید کرد: اطلاعات و آگهی‌های موجود در این زمینه رد پای رژیم صهیونیستی را به اثبات می‌رساند. این عمل جنایتکارانه را محکوم می‌نماییم.

رهبر حزب کنگره ملی افغانستان در این پیام ضمن ابراز تاثر عمیق خویش، این ضایعه بزرگ را به جمهوری اسلامی ایران، جامعه دانشگاهی و قاطبه ملت ایران تسلیت گفت و برای این شهید بزرگوار درجات عالی را خواستار شد.

به گزارش فارس، شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بعدازظهر روز جمعه هفتم آذر ماه در حمله عناصر تروریست مسلح به خودرو حامل وی به شهادت رسید.