علی علیزاده عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با افکار نیوز با اشاره به ترور دکتر محسن فخری زاده بیان کرد: درخصوص اینکه گفته میشود در زمان شهادت سردار سلیمانی پاسخ مناسب داده نشد که الان با این وضع ترور و شهادت دانشمندان هسته ای کشورمان روبرو هستیم باید گفت، پاسخی که در آن مقطع به ترور سردار سلیمانی داده شد به مقتضای جو روانی ایران و جهان و بسیار مقتدرانه و شجاعانه بود.

وی افزود: اما همانطور که رهبر معظم و مسئولان نظامی گفتند پاسخ و انتقام اصلی ایران هنوز انجام نشده است و این حق همیشه برای ایران محفوظ خواهد بود و حتما هم انجام خواهد گرفت.

علی علیزاده تصریح کرد: طبیعی است اگر پاسخ برابری صورت می گرفت شاید اتفاق اخیر هم رخ نمی داد اما یک نکته ای نباید فراموش شود و آن این است که رژیم صهیونیستی هویتش با اقدامات ترورسیتی و بزدلانه گره خورده است. این رژیم در ادبیات سیاسی نه دولت بلکه به نوعی ماشین ترور شناخته می شود.

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: کشتن دانشمندان هسته ای مصری و عراقی یا درمقطعی فرانسوی و عموما ترور دانشمندان و سیاستمداران دنیا از خصاص رذیلانه رژیم صهیونیستی است و به همین خاطر نفرت جهانی از این رژیم به نهایت خود رسیده است.

این نماینده مجلس یازدهم ضمن اشاره به اقدامات لازم از جانب دستگاه دیپلماسی و دولت برای پیگیریترور شهید محسن فخری زاده بیان داشت: امیدوار هستم که وزارت امور خارجه فراتر از توییت زدن، مسئله شهادت و ترور شهید فخری زاده را در مجامع بین المللی پیگیری و گزارشی به مجلس بدهد. تاکنون درمورد شهید سلیمانی شاهد اقدام جدی و تاثیرگذاری نبودیم که دولت یا وزارت خارجه انجام داده باشند.

علیزاده تصریح کرد : مسئله بعدی درمورد ترور دکتر محسن فخری زاده، بحث اقدام اسراییل پیش از روی کار آمدن جو بایدن و اتمام دولت ترامپ است که تحلیل های مختلفی در این حوزه مطرح می شود. اینکه انگیزه رژیم صهیونیستی در این مقطع زمانی چه بوده اصلا مهم نیست. هیچ مسئول جمهوری اسلامی هم نباید چنین تحلیلی را به برنامه اقدام خود تبدیل کند. ما نباید برنامه های ملی خود را مشروط و منوط به تحولات در کشورهای دیگر کنیم.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که نمی خواهند پاسخ این ترور را بدهند و انتقام بگیرند همیشه بهانه ای دارند یا بهانه ای خواهند ساخت که اگر بایدن سرکار بیاید می گویند بهتر است انتقام را فراموش کنیم‌، اخطار می دهم که هیچ حمله و تروری نباید بی پاسخ بماند ازقضا باید پاسخ این ترور را در همین دوره ترامپ بدهیم.

علی علیزاده گفت: دولت و نهادهای نظامی و امنیتی نیز کارکردشان این است که پاسدار هویت ملی و شهروندان باشند و تکلیف شرعی و ملی دارند که در اسرع وقت پاسخی قاطعانه دهند. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم روز گذشته در این رابطه جلسه و نشست فوق العاده با حضور مسئولان نظامی و امنیتی مربوطه داشت و قطعا پیگیر خواهیم بود که پاسخ قاطع داده شود تا دیگر دشمن هوس چنین اقداماتی را در سرزمین ما نداشته باشد.