سارا فلاحی در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها ، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تمام جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها  را در حضور نماینده وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی بررسی کرد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس کار کاملا کارشناسی را با هماهنگی کامل دولت انجام داد، این طرح در چندین جلسه بررسی شد و ما مبتنی بر توانایی دستگاه‌های اجرایی تکالیفی را مشخص کردیم.

وی اظهار کرد: به نظر می‌رسد یا دولت از دستگاه‌های ذی ربط خود بی اطلاع است یا با هدف خاصی اقدام به چنین مخالف‌هایی می‌کند. طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها کاملا کارشناسی و مبتنی بر منافع ملی است.

فلاحی تصریح کرد: همه مردم و نمایندگان مردم به این نتیجه رسیده‌اند که مماشات بیش از حد موجب می‌شود که دشمن از استراتژی فتح گام به گام استفاده کند. ضمن اینکه دشمن در مورد اینگونه رفتارهای ما و قدرت و توانایی ما دچار اشتباه محاسباتی شود و در مقابل ما جسورتر گردد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمایندگان در طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها از منافع ملی صیانت کردند. به نظر می‌رسد ما تاکنون در برابر کشورهایی که هیچ تعهدی نسبت به ما ندارند، خیلی کوتاه آمدیم لذا دشمن در خاک خودمان فرزندان و دانشمندانمان را ترور می‌کند. به نظر اگر مماشات با دشمن ادامه پیدا کرد باید در این مماشات تردید کرد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سخنگوی دولت قبل از تصویب طرح در اقدامی غیرحرفه‌ای و دخالت آمیز در برابر نمایندگان اعلام موضع می‌کند، این اقدام خلاف قانون است و دولت‌ باید مبتنی بر قانون اظهارنظر کند.