عاموس یادلین، مدیر موسسه مطالعات امنیتی رژیم صهیونیستی در اظهاراتی در توئیتر به غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم ایران واکنش نشان داد.

او در رشته توئیتی با مطرح کردن اتهاماتی بی‌اساس مدعی شد: اقدام ایران به اعلام از سرگیری غنی سازی ۲۰ درصدی: صریح‌ترین و مهمترین اقدام در نقض توافق هسته‌ای است که ایران قرار است از اعضای آن باشد. ایران در حال بالابردن پایه چانه زنی هسته‌ای برای مذاکرات با دولت بایدن است. ایران چنین فرض می‌کند که ترامپ فرصت نخواهد داشت در آخرین روز‌های تصدی اش پاسخ دهد از این رو تهران این اقدام را در تاسیسات زیرزمینی فردو انجام می‌دهد. انباشت ماده تدریجی و برگشت پذیر است، اما در طول زمان فاصله ایران را تا بمب کوتاه‌تر خواهد کرد.

مدیر موسسه مطالعات امنیتی رژیم صهیونیستی در ادامه این رشته توئیت ادعا کرد: من در ۲۰۱۸ گفته بودم که ترامپ و نتانیاهو باید پاسخی را برای احتمال اقدام ایران به نقض این توافق وپیش رفتن به سمت آستانه هسته‌ای آماده کنند. آن‌ها این کار را نکرده اند... این چالش به زودی به دولت بایدن خواهد رسید.

یادلین مدعی شد: در کوتاه مدت مهم است که دولت بایدن را از بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ منصرف کرد و او باید به جای این کار تشویق شود که «فشار حداکثری» را که دولت ترامپ اعمال کرد، افزایش دهد، همچنین نقص‌های توافق هسته‌ای را که با تخلفات ایران آشکار شد، باید با تنظیم توافقی جدید و بهتر و اعمال فشار بر ایران برای پذیرش مفاد آن رفع کند.

او نوشت: آمریکا و اسرائیل بر سر هدفی راهبردی اتفاق نظر دارند: ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای. آن‌ها باید درباره سیاست و راه‌های جایگزین برای رسیدن به این هدف و حاشیه‌های امنیتی به منظور تضمین حصول آن، به توافق برسند. اسرائیل باید از تازه‌ترین تخلف هسته‌ای ایران برای تجدید گفتگو با آمریکا بر سر سیاستی مناسب برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران استفاده کند.