در حالی که طی هفته‌های اخیر برخی چهره‌های تندرو و آتش‌افروز در واشنگتن و تل‌آویو خواستار اقدام خودسرانه رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران شده بودند، اما مقامات امنیتی این رژیم نظر دیگری دارند.

«دن فِفِرمن» مشاور سیاست خارجی و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه تلویزیونی بر لزوم ایجاد همکاری و ارتباط قوی با دولت «جو بایدن » رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در خصوص مقابله با ایران تاکید کرد.

ففرمن درباره وضعیت کنونی هماهنگی‌های بین رژیم صهیونیستی و آمریکا در موضوع ایران گفت: «در حال حاضر اسرائیل و دولت [دونالد] ترامپ و تقریبا دیگر دولت‌ها، هماهنگی بسیاری نزدیکی دارند. در زمان دولت [باراک] اوباما این همکاری مقداری مخدوش شده بود، اما در دولت ترامپ هماهنگی‌های بسیار نزدیک نظامی و دیپلماتیک داشتیم».

وی با بیان اینکه دولت ترامپ به نظرات رژیم صهیونیستی درباره لزوم فشار دیپلماتیک و نظامی به ایران برای بازگشتن به میز مذاکره اهمیت می‌داد، اظهار داشت: «تداوم این روند، بسیار به این بستگی دارد که چقدر خوب با دولت بایدن هماهنگ شویم».

این مشاور امنیتی رژیم صهیونیستی با بیان اینکه تل‌آویو نگرانی‌ها و سوالات بسیاری درباره این دارد که چه کسی مسئول سیاست خارجی دولت بایدن می‌شود، توضیح داد: «مشاهده کردیم که تونی بلینکن و جِیک سالیوان به عنوان میانه‌روهای حامی اسرائیل در جایگاه‌های کلیدی گماشته شدند. اما سوال اینجاست که آیا دولت بایدن و مشاورانش به رویکرد اوباما که ما با آن مخالف بودیم، باز می‌گردند یا خیر».

 

 

ففرمن سپس با تاکید بر لزوم شروع خوب رژیم صهیونیستی با دولت بایدن، تصریح کرد: «ما باید در کنار آنها همکاری کنیم و رویکرد سازنده‌ای به آنها ارائه کنیم و فقط مخالفت نکنیم. باید محتاطانه با دولت بایدن کار کنیم و اعتماد آنها را به دست بیاوریم، نه اینکه آنها را دور بزنیم».

بایدن چندی پیش در مصاحبه با روزنامه «نیویورک‌تایمز» ضمن تشریح مواضع خود برای ماه‌های اولیه دولت احتمالی‌اش، گفته بود هنوز بر سر موضع بازگشت به برجام،  به عنوان «نقطه شروعی برای مذاکرات آتی» و همچنین به شرط تبعیت مجدد ایران از محدودیت‌ها ایستاده است.

این در حالی است که یک مقام ارشد در دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی می‌گوید تل‌آویو کاملا مخالف بازگشت آمریکا به برجام یا هرگونه توافق جدیدی با ایران است.