«سعید خطیب‌زاده » سخنگوی  وزارت امور خارج ه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) قتل عام ۱۱ تن از کارگران معدن در ایالت بلوچستان پاکستان توسط گروه تروریستی داعش را محکوم کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: این اقدام جنایتکارانه، یک بار دیگر ضرورت همکاری تمام کشورهای منطقه برای مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی را مورد تاکید قرار می‌دهد. 

خطیب زاده در ادامه اظهار داشت: ضروری است کشورهای جهان اسلام با همکاری یکدیگر تمام مساعی خود را برای از بین بردن بسترهای فکری و تامین مالی این گروه‌های افراطی و تکفیری متمرکز کرده و از تداوم حمایت این گروه‌ها توسط کشورهای خاص، با هدف امحاء خشونت بر علیه انسان‌های بیگناه از مذاهب و ادیان مختلف، ممانعت به عمل آورند.

گفتنی است صبح یکشنبه ۱۴ دی ماه (سوم ژانویه) ۱۱ کارگر معدن زغال سنگ در استان بلوچستان پاکستان و در ۴۸ کیلومتری شرق کویته توسط گروهک تروریستی داعش ربوده و سپس به قتل رسیدند. داعش مسؤولیت این اقدام تروریستی را به عهده گرفت و اعلام کرد که ۱۱ معدنچی شیعه در بلوچستان را پس از اسارت، سر بریده است.

 عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان نیز این حمله را محکوم کرد و خواستار مجازات عاملان این اقدام تروریستی توسط ارتش این کشور شد.