حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره عدم خرید واکسن   کرونا  از آمریکا و انگلیس گفت: آمریکا در تحقیقات علمی هم به دنبال سوء استفاده از دیگر کشورهاست و روحیه استکباری خود را در این حوزه نیز حفظ کرده است.

وی افزود: ما در موارد متعدد مشاهده کرده‌ایم که آمریکا برای تکمیل تحقیقات علمی خود به ویژه در حوزه پزشکی چه سوء استفاده‌هایی را از ملل ضعیف داشته و آنها را به عنوان آزمایشگاه خود و این کشورها را به عنوان آزمایشگاه خود می‌دانسته است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: تحقیقات برای واکسن کرونا در کشور انجام شده و کار رو به پیشرفت است و  نمونه انسانی آن نیز آزمایش شده است.

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: پس از گذر از مرحله آزمایش و نتیجه مثبت در حوزه انسانی در ارتباط با واکسن کرونا، ما می‌توانیم علاوه بر تامین نیازهای داخلی حتی نیاز منطقه را نیز تأمین کنیم.

وی افزود: اگر تحقیقات علمی آمریکا در حوزه واکسن کرونا به نتیجه مطلوب هم برسد و این واکسن به طور قطع مفید باشد باز هم ما نمی‌توانیم به واکسن آمریکایی اعتماد کنیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: ما باید این موضوع را همواره مد نظر داشته باشیم که آمریکا رویکردی خصمانه نسبت به ملت ایران داشته و دارد و مطمئن باشیم که واکسن کرونای آمریکایی به فرض هم که نتیجه‌بخش باشد در مورد ملت ایران، آمریکا این واکسن را دستکاری خواهد کرد.

پژمانفر خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های دشمنی آمریکا و متحدانش علیه ملت ایران ترور بیولوژیک است و واکسن یکی از راه های رسیدن به این مقصود است و باید همواره مراقب اقدامات کشورهای متخاصم در ارتباط با این موضوع یعنی استفاده از واکسن برای ترور بیولوژیک باشیم.