«حسن ایرلو» سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن ، شامگاه امروز (دوشنبه)، به اعلام آمریکا مبنی بر تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن واکنش نشان داد.

وزارت خارجه آمریکا ، امروز، ادعا کرد در اطلاعیه‌ای به کنگره این کشور، جنبش مقاومت انصارالله یمن را «سازمان تروریستی خارجی» اعلام خواهد کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در حساب کاربری خود در شبکه توییتر نوشت: «آمریکا اراده‌ای از خود ندارد و تحت فشار صهیونیست‌ها جنبش انصارالله را با آن که یک طرف اصلی مذاکرات یمن است، در لیست تروریستی خود قرار می‌دهد».

حسن ایرلو ادامه داد: «رژیم غاصب آرامش یمن را نمی خواهد؛ اما مردم یمن وملت‌های منطقه و آزاده جهان با تأیید بیشتر این جنبش مبارک، اسرائیل وحامیانش را غافلگیرخواهند نمود».

اعلام امروز «مایک پامپئو» وزیر خارجه فعلی آمریکا علیه انصارالله یمن در حالی بود که ائتلاف سعودی-اماراتی نزدیک به شش سال زیرساخت‌های یمن را زیر بمباران و موشک‌باران خود گرفته، با محاصره همه جانبه، گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل کرده است و به کشتار زنان و کودکان این کشور ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین بدون اشاره به حجم گسترده تسلیحات مرگباری که از کشورش و دیگر دولت‌های متحد واشنگتن (مانند انگلیس و فرانسه) به دست سعودی‌ها و اماراتی‌ها رسیده و بر سر مردم یمن و زیرساخت‌های آن ریخته می‌شود، ایران را به دخالت در این جنگ متهم کرد.

«محمد علی الحوثی»  عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن در واکنش به این اقدام واشنگتن، سیاست‌های دولت ترامپ را نشانگر بحران تفکر و یک رفتار محکوم دانست و گفت که یمن نیز حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌داند.