امیر دریادار سیاری  معاون هماهنگ کننده ارتش در آئین تجلیل از منتخبین اولین مرحله طرح قرآنی تسنیم ویژه کارکنان پایور ستاد ارتش گفت: مهمترین راه مقابله با تهاجم دشمن در عرصه فرهنگی، بهره گیری و بکار گیری آموزه های قرآنی، انقلابی و ملی است.

سیاری در این مراسم که صبح امروز با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت وبینار (ویدئو کنفرانس) در سالن همایش‌های ولایت ستاد ارتش برگزار شد، گفت: خوشبختانه در بحث اجرای برنامه های قرآنی شاهد ابتکار و خلاقیت بسیار خوبی در سطح ستاد ارتش هستیم و در حال حاضر اثراتش را می‌بینیم که تقدیر و تشکر می‌کنم از همه مسئولان امر که این بستر را فراهم کردند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اینکه سبک زندگی هرجامعه ای نشأت گرفته از فرهنگ حاکم بر آن جامعه است، افزود: در جمهوری اسلامی ایران سبک زندگی از آموزه های دینی، قرآن و فرهنگ اصیل ایرانی نشأت می گیرد و ما این سبک زندگی را به جلو می بریم و به آن افتخار می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم دشمنان به آن خدشه‌ای وارد کنند.

وی ادامه داد: دشمن از طریق جنگ نرم به دنبال تغییر سبک زندگی ماست و می خواهد اعتقادات و باورهایمان را تغییر دهد زیرا پایه و اساس سبک زندگی، باورها و اعتقادات است.

امیر دریادار سیاری گفت: مهمترین راه مقابله با تهاجم دشمن در عرصه فرهنگی، بهره گیری و به کار گیری آموزه های قرآنی، انقلابی و ملی است، زیرا اساس عقاید و باورهای ما به عنوان ریشه و تنه درخت است و بقیه اعمال شاخه های درخت هستند و وقتی که تنه و ریشه را محکم نگه داریم قطعا بقیه امور سالم می ماند و این یک سند بالا دستی بسیار قوی است که اگر به آن توجه داشته باشیم هرگز دشمن نمی تواند آن را تغییر دهد.

معاون هماهنگ کننده ارتش ضمن تشکر از همه مقام آورندگان در این طرح تاکید کرد: امروز همه کسانی که در این عرصه مقام آوردند یک مسئولیت سنگین دارند و باید در سبک زندگی برای دیگران الگو باشند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین صنعت پور، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش نیز گزارشی از اهداف و نحوه اجرای برنامه های قرآنی ستاد ارتش ارائه کرد و گفت:  قرآن همه چیز است و برای رسیدن به قله های بلند، تنها راه، قرآن است و اگر غیر از این را انتخاب کنیم، کارساز نخواهد بود. قرآن کریم تنها راه هدایت است و تنها نسخه بشریت محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: خداوند هر کس را که دوست داشته باشد در کنار قرآن قرار می دهد و مورد لطف و عنایت قرآن قرار می گیرد و کسی که مورد لطف قرآن نباشد از سفره قرآن محروم است.

وی افزود: انقلاب ما نیز برخواسته از قرآن کریم است و استمرار آن با قرآن صورت می گیرد. داروی شفابخش برای تمام دردهای اجتماعی، خانوادگی و فرهنگی و راه برون رفت از تمام مشکلات بشریت که گرفتار آن هستند، تمسک به قرآن کریم است.