به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، روزنامه لوفیگارو فرانسه در گزارشی نوشت: "میشل روکار" نخست وزیر سابق و سوسیالیست فرانسه شب گذشته برای سفری سه روزه وارد تهران شده و در نظر دارد با برخی مقامات ایرانی گفتگو کند.

به گفته یک منبع دیپلماتیک دیدار روکار از تهران در برنامه های وزارت خارجه فرانسه به طور رسمی قرار ندارد، اما وی در نظر دارد طی این سفر با " علی اکبر صالحی " وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و " سعید جلیلی " مذاکره کننده ارشد ایرانی نیز دیدار و گفتگو کند.

این منابع دیپلماتیک به نقل از نزدیکان نخست وزیر سابق فرانسه که هم حزبی " فرانسوا اولاند " رئیس جمهور جدید محسوب می شود، تاکید کردند: روکار همچنین در نظر دارد در یک کنفرانس خبری شرکت کرده و با برخی از شخصیتهای آکادمیک ایرانی نیز دیدار کند.

لوفیگارو در ادامه تصریح کرد: سفر روکار ۸۱ ساله به دعوت ایران صورت گرفته که قرار بود در ماه آوریل گذشته برگزار انجام شود، اما به علت بیماری روکار به تعویق افتاد.

این روزنامه فرانسوی این دیدار را با هدف بهبود و تقویت روابط تهران و پاریس پس از دوران نه چندان خوب روابط در عهد سارکوزی دانسته است.

به نوشته لوفیگارو فرانسه طی دو سال گذشته در پیش قراول کشورهایی که خواستار اعمال تحریم شدیدتر علیه ایران بوده، قرار داشته است. تهران نیز پس از انتخاب اولاند ابراز امیدواری کرده بود که این تحول موجبات آغاز دوران جدیدی از روابط دو کشور را به وجود آورد.