به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، محمود احمدینژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در جمع خبرنگاران در حاشیه سفر به شهرستان خلیل آباد گفت: به مناسبت فرا رسیدن روز زن و ارتقا جایگاه زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجموعه سیاستهایی را تدوین کردهایم که انشا الله به زودی آن را اعلام میکنیم.

وی افزود: روز زن بالا‌ترین ارزش را در جامعه اسلامی دارد چرا که روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) است.

رئیس جمهور ادامه داد: البته این کار نشانگر این نیست که حضرت زهرا تنها یک زن است چون یک انسان کامل و دارای تمام شایستگی‌ها است که خلقت تمام عالم به خاطر ایشان بوده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه تمام زنان ایرانی افتخار ما هستند، گفت: این افتخار ماست که این روز به نام روز زن نامگذاری شده است و ما نوکر تمام زنان ایران زمین هستیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد انتشار خبری درباره جزئیات توطئه ترور رییس جمهور در جریان سفر چند سال قبل به ایرانشهر افزود: تمام این سفر‌ها خاطره است و هیچ نکته منفی‌ای در آن وجود ندارد و من نمی‌توانم هیچ وصفی از حضور در مراسم استقبال سفرهای استانی داشته باشم.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره خطرناک‌ترین لحظه در سفر‌ها گفت: انسان دائما در مرز خطر حرکت می‌کند و خطرناک‌ترین معنایی ندارد.

رئیس جمهور تصریح کرد: تمام لحظات سفرهای استانی هیجان انگیز است و من نمیتوانم بگویم کدام لحظه خطرناکتر است. انتخاب بر عهده مردم است.