به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، محمود احمدینژاد دقایقی پیش در سومین روز از سفر خود به استان خراسان رضوی اظهار داشت: برای افزایش تولیدات در بخش کشاورزی ۴۰۰ میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده است که به محض اینکه نمایندگان مجلس بودجه را تصویب کنند مبلغی در همین حدود را به استان حواله میکنیم.

رئیس جمهور افزود: سروسامان دادن به تولید و ایجاد اشتغال جوانان یکی از مهم‌ترین اموری است که باید در کشور صورت پذیرد.

وی در ادامه گفت: از گذشته تا امروز کارهای زیادی انجام شده است اما هنوز هم کارهای بسیاری در بخش تولید و صنعت وجود دارد که با توجه به نام‌گذاری امسال به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی باید به این امر توجه ویژه کرد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه شهرستان کاشمر در حاشیه کویر قرار دارد، افزود: اما تولید کشاورزی این شهرستان طبق صحبت‌هایی که با فرماندار کاشمر و سایر مسئولان این شهرستان داشته‌ایم در سطح مطلوب و ایده‌الی است.

وی با اشاره به اینکه انگور یکی از مهم‌ترین و بهترین محصولات صادراتی کاشمر است، ادامه داد: تولید سالانه ۷۵ هزار تن انگور کاشمر معادل ۱۵ هزار تن تولید کشمش در سطح کشور و آن هم تنها در این شهرستان است که در این راستا می‌توان گفت شهرستان کاشمر به لحاظ تولید این محصول استراتژی در مرتبه و جایگاه بالایی از سایر تولیدات کشاورزی استان قرار دارد.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به جمعیت ۷۵ میلیون نفری کشور گفت: تولید این میزان انگور در کاشمر به معنای آن است که مردم کاشمر به ازای هر ایرانی یک کیلوگرم انگور تولید می‌کند و بر این اساس تلاش می‌کنیم با همت شما کشاورزان شهرستان کاشمر تولید انگور این شهرستان را به ازای هر ایرانی به دو کیلوگرم ارتقا دهیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه کاشمری‌ها می‌توانند تولیدات حوزه کشاورزی خود را در سایر محصولات نیز بالا ببرند، اظهار داشت: اگر دست به دست هم بدهیم می‌توانیم در تولید محصولات کشاورزی به بالا‌ترین درجه در دنیا دست یابیم.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل ستاد ملی در تهران برای پشتیبانی و توسعه محصولات کشاورزی گفت: این ستاد در استان خراسان رضوی و در شهرستان‌ها نیز تشکیل شده است و ریاست آن در استان بر عهده استانداران هر استان خواهد بود.

وی اظهار داشت: تمام اختیارات شامل زمین، مجوز ساخت، جابجایی چاه‌ها، یارانه ایجاد آبیاری نوین، وام و سایر موارد را یکجا تصویب کرده‌ایم و اختیارات را در این راستا و به منظور اجرایی شدن امور به استانداران هر استان داده‌ایم.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما باید زمین، آب و یارانه‌ها را در اختیار شما قرار دهیم، تصریح کرد: در این میان نیز باید شما همت و تلاش مضاعفی داشته باشید تا بتوانید در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی تولید محصولات کشاورزی را افزایش دهید.

احمدی‌نژاد افزود: باید همت کنید در کنار تولید و افزایش آن کیفیت محصولات نیز ارتقا داده شود و در این میان بتوان این تولیدات کشاورزی را به همه کشورهای دنیا صادر کرد.

رئیس جمهور در خاتمه گفت: استاندار خراسان رضوی نیز همپای شما آماده پشتیبانی و همکاری برای رونق تولیدات کشاورزی در این استان بزرگ و پهناور است.