کمال علیپور خنکداری نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه) 14 بهمن در جلسه علنی و در مخالفت با لایحه بودجه 1400 اظهارداشت: اولین سال گام دوم انقلاب است و مجلس یازدهم به دنبال تصویب بودجه 1400 است که این موضوع نشان می‌دهد ما در شرایط خاصی قرار داریم.

وی افزود: چند رویکرد و رویداد در سال 1400 وجود دارد که انتخابات آتی، تغییر دولت، تورم جاری کشور که همراه دولت بعدیست، بحران کرونا و افزایش نامتوازن مالیات بخشی از این رویدادهاست.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس تصریح کرد: ما باید بودجه‌ای را مصوب کنیم که تأمین کننده آرامش د کشور باشد.

وی اظهارداشت: امروز که ارز ترجیحی 4200 تومانی را در کشور داریم 42 درصد تورم در کشور وجود دارد، چه کسی تضمین می‌کند که اگر ارز ترجیحی به دلار 17 هزار و 500 تومانی برسد سال آینده شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران گفت: ما سال آینده باید تزریق آرامش را در کشور داشته باشیم تا آنها با آرامش کامل پای صندوق‌های رأی بیایند اما به نظر می‌رسد که در بودجه سال 1400 صورت مسئله پاک شده است.

علیپور گفت: سال آینده ما شاهد تورم بیش از 400 درصدی خواهیم بود زیرا ارز 4200 تومانی به 17 هزار و 500 تومانی رسیده است یعنی 4 برابر شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر کمیسیون تلفیق نگران ارز ترجیحی است باید مجلس به آن ورود کند.

وی گفت: لایحه بودجه سال آتی 841 هزار میلیارد تومان بوده است در حالی که این رقم به 1200 میلیارد تومان رسیده است ضمن اینکه در تملک دارایی‌ها و کارهای عمرانی و زیر ساختی هم فقط 2 هزار میلیارد تومان اضافه شده است؛ آیا در این حوزه مشکلی نداریم؟ می شود امور عمرانی کشور را تعطیل کنیم؟ اگر قرار است کشور سازنده و روبه توسعه باشیم باید به زیرساخت های کشور و امور عمرانی توجه کنیم.

علیپور خاطرنشان کرد: در این لایحه هیچ رقمی به صنایع اضافه نشده است، مگر نه اینکه نگرانی حضرت آقا درباره تولید و اشتغال است؟ مگر نه اینکه ما در خصوص اشتغال دغدغه داریم؟ هرچند که به لایحه دولت ایراد وارد می دانیم و آن را سراسر اشکال می دانم ولی لایحه کمیسیون تلفیق نیز مشکل را رفع نکرده است، شدیدا با این لایحه مخالف هستیم.