حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد کلیات لایحه بودجه از سوی نمایندگان در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه 14 بهمن) اظهار داشت: طبق ماده 182 آیین‌نامه داخلی مجلس حداکثر ظرف 2 هفته لایحه بودجه سال 1400 را اصلاح و به مجلس ارائه دهد.

 وی در همین راستا، افزود: پس از ارائه اصلاحیه لایحه بودجه سال 1400 از سوی دولت به مجلس، لایحه به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود تا در این کمیسیون مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس  با بیان اینکه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 نیز حداکثر 2 هفته فرصت دارد تا لایحه را بررسی‌کند، ادامه داد: پس از بررسی و تصویب لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق، مصوبات کمیسیون تلفیق به هیئت رئیسه ارجاع می‌شود تا بررسی لایحه بودجه مجددا در دستورکار جلسه علنی مجلس قرار گیرد.

حجت‌الاسلام سلیمی در پاسخ به این پرسش که در چه صورتی لایحه بودجه به‌صورت چنددوازدهم مطرح خواهد شد؟، گفت: در صورتی که دولت تا پایان سال لایحه را اصلاح نکند و به مجلس ارائه ندهد، لایحه 3 دوازدهم مطرح خواهد شد.

به گزارش تسنیم، بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1400 در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی مجلس قرار داشت که پس از دفاع رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 از مصوبات این کمیسیون و اظهارات موافقان و مخالفان کلیات لایحه بودجه و همچنین دفاعیات محدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از لایحه بودجه سال آینده کلیات لایحه به رأی نمایندگان گذاشته شد که کلیات آن رد شد.