امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  امروز شنبه در مراسم افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب و افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب با تبریک دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پیشرفت‌های چشمگیر صنعت دفاعی را مرهون هدایت‌های پیامبرگونه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهنمود‌های حکیمانه فرمانده معظم کل قوا دانست و از حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح در مجموعه وزارت دفاع قدردانی کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح افزود: این سازمان در شرایط سخت تحریم توانسته است با برنامه‌ریزی، انسجام، مدیریت جهادی و تکیه بر دانش و فناوری کاملاً بومی و با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های کشور گام‌های ارزنده‌ای را در طراحی، ساخت و تولید انواع متنوع دستاورد‌های دفاعی و تسلیحاتی نیرو‌های مسلح بردارد.

حاتمی خاطرنشان کرد: وزارت دفاع و متخصصین صنعت دفاعی با تکیه بر دانش و پیشرفت‌های خیره کننده که حاصل خودباوری و روح خوداتکایی مکتب اسلام عزیز است، ثابت کرده‌اند که تقریبا قادرند تمام نیاز‌های دفاعی نیرو‌های مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تولید و تأمین کنند.

وی تأکید کرد: امروز به سبب آمادگی سرشار نیرو‌های مسلح و اقتدار مثال‌زدنی ملت بزرگ ایران اسلامی، هیچ قدرتی در دنیا جرات تعدی و تجاوز به میهن ما را ندارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش پرتاب پیشرفته پدافند هوایی در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع گفت: انحصار تولید اینگونه موشک‌های پیشرفته صرفاً در اختیار چند کشور محدود دنیا بوده و امروز وزارت دفاع توانسته است در بومی‌سازی و تولید انبوه این موشک‌ها به دست جوانان ایران اسلامی برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات خود ثبت کند.

حاتمی با بیان اینکه خط تولید موشک‌های دوش پرتاب پدافند هوایی در واقع از پیچیده‌ترین و موثرترین سلاح علیه افراد و اهداف ارتفاع پست دشمن محسوب می‌شود، گفت: پیچیدگی فناوری موشک‌های دوش پرتاب از این منظر مهم است که علی رغم سطح بالای فناوری، استفاده و عملکرد آن توسط نیرو‌های رزمنده ساده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: این قبیل موشک‌های دوش پرتاب پدافند هوایی از نظر سطح فناوری و قابلیت تاکتیکی با مدرن‌ترین موشک‌های دوش‌پرتاب به دنیا برابری کرده و حتی در برخی مولفه‌ها از نمونه‌های خارجی نیز برتر است.

به گفته امیر حاتمی سیستم‌های به‌کار رفته در این موشک‌های پدافندی کاملاً بومی شده و عمق بومی‌سازی آن به گونه‌ای است که می‌توان از خطوط تولید آن متناسب با نوع تهدیدات و نیاز نیرو‌های مسلح محصولات متنوعی را تولید و عرضه کرد.

حاتمی کارآمدی در مقابل اخلالگرها، درگیری با انواع اهداف هوایی ارتفاع پست نظیر بالگردها، پهپاد‌ها و موشک‌های کروز را از مهم‌ترین ویژگی‌های این دوش پرتاب‌ها برشمرد و گفت: قطعاً قدرت دفاعی ایران در نبرد‌های نامتقارن ارتفاع پست افزایش می‌یابد.

وی درخصوص افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب در سازمان صنایع دفاع هم گفت: این کارخانه به منظور تأمین سوخت جامد مرکب تمامی موشک‌های حوزه رزم زمینی ایجاد شده است.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح سوخت جامد مرکب می‌تواند به علت دارا بودن انرژی بالاتر، برد و سرعت موشک‌های زمین به زمین ضدزره و پدافند هوایی ارتفاع پست را به صورت موثر افزایش دهد.