« فیصل بن فرحان » وزیر خارجه دولت سعودی امروز (یکشنبه) پس از دیدار با « ریاض المالکی » وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در قاهره، در یک کنفرانس خبری حضور یافت.

به گزارش العربیه، او همچون گذشته بخشی از سخنان خود را به ایران اختصاص داد و با بیان اتهامات تکراری گفت که جامعه جهانی باید مقابل «اقدامات خلاف قانون و تهدیدات ایران» در منطقه منطقه بایستند و فعالیت هسته‌ای و موشکی ایران یک تهدید امنیتی برای منطقه به شمار می‌رود.

وزیر خارجه سعودی همچنین مدعی شد: «لازم است تا کشورهایی که در معرض بیشترین حجم تهدید ایران قرار دارند، در هر توافق پیش‌رو حضور داشته باشند.»

او در بخش دیگری از سخنانش به موضوع یمن پرداخت و ادعا کرد که ریاض به فکر منافع یمن است و از تفاهم گروههای یمنی و اجرای توافق ریاض میان دولت منصور هادی و گروه «المجلس الانتقالی الجنوبی» حمایت می‌کند.

«فیصل بن فرحان» سپس بدون اشاره به حملات جنگنده‌های سعودی به یمن و محاصره نزدیک به هفت ساله این کشور، حملات ارتش و انصارالله یمن به خاک عربستان را محکوم کرد و همانند گذشته مدعی شد که این حملات، غیر نظامیان را هدف قرار می‌دهد.

وزیر خارجه سعودی در ادامه به موضوع فلسطین پرداخت و گفت که این کشور همچنان به تشکیل کشور فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ و به پایتختی قدس شرقی پایبند است و اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محکوم می‌کند.

او در پایان از کشورهای عربی خواست تا برای مقابله با تهدیدات، متحد و یکپارچه شوند و مدعی شد که دولت سعودی از حل و فصل سیاسی بحران‌ها حمایت می‌کند.