مهدی چمران رئیس اسبق شورای شهر تهران با اشاره به سالروز حماسه ۲۲ بهمن ماه و انقلاب اسلامی ایران گفت: متاسفانه مراسم ۲۲ بهمن امسال مانند سال‌های قبل نخواهد بود، چرا که هر سال یک حضور گسترده مردمی وجود داشت که علاقه مردم به انقلابشان را بعد از سال‌ها نشان می‌داد. امیدواریم که امسال هم با برنامه ریزی‌هایی که انجام شده به روش‌های دیگری این علاقه نشان داده شود.

او ادامه داد: معتقدم که احساس مردم به اصل انقلاب همان است که در اوایل انقلاب وجود داشت؛ ناگفته نماند که در اوایل انقلاب مقداری شرایط متفاوت بود، اما پس از گذشت یک سال مرز بندی‌ها مشخص شد و افرادی که واقعا خادم انقلاب بودند از افرادی که می‌خواستند در گروه‌های چپ و کمونیست برای خود جایگاهی دست و پا کنند متمایز شدند. احساس مردم ثابت است اما انتقاد و یاس هم گاهی در بین مردم وجود دارد.

چمران افزود: دستاردهای انقلاب ما بسیار زیاد است و در سال گذشته هم شاهد بودیم که کتاب‌های متعددی در زمینه‌های مختلف به چاپ رسید، برای مثال ما در جهش‌های علمی، ملتی پیشتاز بودیم و نیروی جوان بسیار فعالی در این زمینه داریم و مصداق آن هم کشف واکسن کرونا بود که به نتایج درخشانی هم رسیده است، اما اول انقلاب اصلا این گونه نبودیم و حتی در سال‌های انقلاب در همین شهر تهران از هند و پاکستان پزشک به کشور ما وارد می‌شد، اما الان پزشکان ما در جهان حرف برای گفتن دارند و حتی برای طبابت به کشورهای دیگر می روند.

رئیس اسبق شورای شهر تهران  گفت: این موضوع در زمینه‌های متعددی نظیر صنعت هم وجود دارد، اما متاسفانه در زمینه کشاورزی آن طور که باید و شاید جلو نرفتیم، البته در زمینه‌های فرهنگ حتی از زمینه علمی هم جلوتر هستیم که مبدا همه اینها اعتقادات فرهنگی ملت ما در طول این سال‌ها بوده است.