به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس ، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در چارچوب صدمین سفر استانی خود که هماکنون در استان خراسان رضوی در جریان است با حضور در جمع مردم شهرستان خوشاب با اشاره به اینکه انسان بالاترین و ارزشمندترین مخلوق خداوند است و باید به قلههای کمال برسد گفت: نفس انسان به دنبال این است تا انسان را از رسیدن به جایگاههای بالا و شایسته باز بدارد اما در کنار آن انسان برای رسیدن به قلهها دارای ظرفیت و توانی بیپایان است و خداوند متعال تمام امکانات رشد را در اختیار انسان قرار داده است.

رئیس جمهور ادامه داد: در کنار استعاد انسان برای رشد، انسان ظرفیت استفاده از نفس اماره و خودخواهی‌ها را نیز دارد. حسادت‌ها و خودپرستی‌ها یک آفت است که مانع از رسیدن انسان به جایگاه شایسته خود می‌شود و برای رسیدن به قله های انسانی باید از چنین وسوسه هایی پاک شد.

احمدی نژاد با بیان اینکه اگر قلب پاک باشد عمل انسان نیز پاک می‌شود گفت: اگر قلب انسان پاک باشد، نور هدایت به انسان جلب می‌شود و سرعت برای رسیدن به قله‌ها بیشتر می‌شود چرا که قلب پاک نور الهی را جذب می‌کند و عنایت به قلب پاک بیشتر است

رئیس جمهور با بیان این مطلب که خداوند به انسان فرموده است که قلب‌های خود را پاک کنید و آن را مورد تزکیه قرار دهید اظهار داشت: در طول تاریخ هرجا زشتی و عمل ضدبشری‌ و کشتار و تجاوز رخ داده است از جانب کسانی است که دلهای خود را پاک نکردند و اجازه ندادند که نور هدایت به جان و دل آنها بتابد و هرجا حادثه افتخار‌آفرینی در تاریخ روی می‌دهد به واسطه انسان‌های پاک و با تقوا است.

رئیس‌جمهور با اشاره به این مطلب که هرجا صحبت از ظلم، خیانت و دروغگویی است به این دلیل است که افراد دورمانده از نور الهی، ملت‌های خود را در خانه‌های خود قتل عام می‌کند و حقیقت ملت‌ها را مورد تاخت و تاز قرار می‌دهند. تصریح کرد: شما رئیس‌جمهور و دولت قبلی آمریکا را به ذهن خود بیاورید که برای نجات آمریکا و اقتصاد این کشور از بحران اقتصادی نقشه کشیدند و یک ساختمان را تخریب کردند و با ساختن بهانه به منطقه ما لشکر‌کشی کردند و زنان و کودکان ملت‌های منطقه را در افغانستان، عراق و پاکستان در خانه‌های خود کشتند.

وی افزود: آنها وجود یک ملت را خرد کردند و جیب‌های خود را پر از پول کردند و تمام اینها به خاطر آن بود که نفس خود را تزکیه نکردند و به شیطان اجازه دادند تا وارد قلب و روح آنها شود و بر آن مسلط شوند.

رئیس جمهور ادامه داد: خوشحالیم که ملت عظیم ایران و به خصوص مردم ایران اهل تزکیه نفس هستند و با دسترنج خود زندگی می‌کنند. اهل مهربانی هستند. همدیگر را دوست دارند و دین خود را گرامی می‌دارند و مردم خوشاب چیزی جز صداقت، ایمان و تلاش نیستند.

وی با اشاره به اینکه تمام بدبختی‌ها به خاطر متمرکز شدن مقدار زیادی از ثروت در دست عده‌ای خاص است ادامه داد: بر طبق سخن حضرت علی علیه‌السلام در هرجا که کاخی باشد کوخی نیز قرار دارد و امروز تمام معادن اصلی دنیا همچون معادن آفریقا، آمریکای جنوبی و آسیا در دست عده‌ای است که بدون تزکیه مراکز قدرت جهانی را در دست دارند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه شهرستان خوشاب از مواهب فراوانی بهره برده است گفت: انشاءالله یک واحد دانشگاهی در شهرستان خوشاب تشکیل و راه‌اندازی می‌شود تا جوانان عزیز خوشابی در آن درس بخوانند البته من اگر جای شما بودم به مسئولین می‌گفتم تا رشته‌ای را راه‌اندازی کنند که به درد ما بخورد.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهرستان خوشاب به تازگی شهرستان شده است افزود: انشاءالله یک مرکز درمانی ۳۲ تختخوابی نیز در این شهرستان راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تمام اختیارات دولت در خصوص واگذاری زمین، یارانه و وام به استاندار خراسان رضوی واگذار شده است گفت: انشاءالله جوانان عزیز خوشابی برای گرفتن زمین و وام هیچ مشکلی نداشته باشند و بتوانند سهم خود را دریافت کنند و آقای استاندار نیز در اینجا حضور دارند تا یک پیمان سه جانبه بین من، شما و ایشان صورت پذیرد تا این شهرستان به دست خود شما آباد شود.