«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ، شامگاه روز جمعه، در مصاحبه با مرکز پخش تلویزیونی رژیم صهیونیستی (کان)، اقدامات اخیر «بنیامین نتانیاهو » نخست‌وزیر این رژیم را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

وبگاه خبری روزنامه «العربی الجدید» به نقل شبکه صهیونیستی یادشده گزارش داد، بنی گانتز در مصاحبه مذکور گفت اینکه «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا پس از گذشت سه هفته از مراسم تحلیف خود با نتانیاهو تلفنی گفت‌و‌گو نکرده، «این موضوع عجیب و نگران‌کننده است ‌و من فکر می‌کنم که این، در نتیجه رفتار نتانیاهو است».

از طرفی دیگر، وزیر جنگ رژیم صهیونستی با حمله به روش مقابله نتانیاهو با پرونده هسته‌ای ایران از اقدام او در تعیین «مئیر بن شبات» رئیس آنچه مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی خوانده می‌شود، به عنوان مسئول مذاکره با دولت بایدن، قدرت‌های جهانی و شرکای منطقه‌ای در موضوع توافق هسته‌ای ایران آن هم بدون سهیم کردن دیگر سازمان‌های ذیربط این رژیم انتقاد کرد.

وبگاه صهیونیستی «والا» روز گذشته ضمن اطلاع رسانی درباره تعیین مئیر بن شابات به عنوان مسئول مذاکره با دولت بایدن درباره موضوع توافق هسته‌ای با ایران، خبر داد که بن شبات با «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید طی یک تماس ویدئویی طولانی مدت درباره ایران و دیگر موضوعات رایزنی کرده است.

 بنی گانتز در این خصوص گفت: «ما در یک سیستم ریاست جمهوری نیستیم! نتانیاهو مانند یک شاه اداره امور را برعهده دارد از این رو تلاش خواهم کرد تا تمام سازمان‌ها در این خصوص (انتخاب مئیر بن شبات)‌ اظهار نظر کنند».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین به اختلافات خود با نتانیاهو بر سر موضوع مقابله با کرونا در نشست اخیر اشاره کرد و افزود که نتانیاهو تا آخر عمرش کسانی را که به خاطر تصمیماتش او را مسئول آسیب رسانی به زندگی ساکنان فلسطین اشغالی می‌دانند، نخواهد بخشید.

گانتز در ادامه همچنین اشاره کرد که نخست‌وزیر این رژیم تنها به خاطر منافع سیاسی خود تصمیماتی را در ارتباط با کرونا اتخاذ می‌کند و سعی دارد به مدت دو هفته و تا زمان برگزاری انتخابات قرنطینه سراسری اعلام کند.