به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، محمود احمدينژاد كه در چهارمين روز از دور چهارم سفر استاني خود به استان خراسان رضوي در جمع مردم جوين سخن ميگفت، در بخشي از سخنان خود با اشاره به اهميت محبت به ديگران و آگاهي رساندن و تاكيد احاديث و روايات بر اين موضوع، گفت: خيلي از مشكلاتي كه اكنون در جهان وجود دارد به خاطر ناديده گرفتن اين موضوع است.

وی با اشاره به جنایت جنایتکاران و دولت‌های مستکبر، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌های بی‌فرهنگ وجودشان شر است و کاری جز آزار و اذیت مردم مظلوم فلسطین و انجام جنایت ندارند و اگر در روز چند جوان فلسطینی را نکشند و خانه‌ی مردم را روی سرشان خراب نکنند، انگار مرده‌اند و موجودیت ندارند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که خدا را شکر که مردم ایران مردمی دلسوز و آگاه هستند، افزود: ملت ایران ملتی بامحبت است و اهل آزار و اذیت دیگران نیست و هرچه از دستش برمی‌آید، برای محبت و کمک کردن به دیگران انجام می‌دهد.

رییس‌جمهور در سخنان خود با تاکید بر اهمیت ساختن ایران و اهمیت تلاش همگان در این راستا، اظهار کرد: باید کارهای فراوانی در راستای ساختن ایران انجام شود.

وی به اهمیت موضوع تولید اعم از تولید کشاورزی و صنعتی اشاره کرد و گفت: برای افزایش تولید، یک سری کارها را باید دولت انجام دهد، از جمله حمایت و پشتیبانی و ارایه‌ی تسهیلات و کارهایی را نیز شما مردم عزیز باید انجام دهید. باید دست به دست هم بدهیم، آستین همت را بالا بزنیم و با تلاش و کوشش بساط بیکاری را از جامعه ریشه‌کن کنیم. ما به ایمان و همت شما مردم این منطقه ایمان داریم.

احمدی‌نژاد به مشکل کم‌آبی خراسان رضوی اشاره و تصریح کرد: در این راستا یکی از اقداماتی که می‌توان انجام داد، این است که شیوه‌ی آبیاری را عوض کنیم.

رییس‌جمهور به اختصاص ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات برای تغییر شیوه‌ی آبیاری در راستای حمایت از کشاورزان در سال گذشته به استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله این بودجه در سال جاری دو برابر خواهد شد و آقای استاندار نیز سهم مردم جوین را از این تسهیلات افزایش خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت صنعت و توجه به این موضوع، اظهار کرد: امیدوارم با کمک مدیران، مسوولان و جوانان شهرستان جوین این شهرستان جزو اولین شهرستان‌هایی باشد که در آن جشن ریشه‌کن شدن بیکاری را برگزار می‌کنیم.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به برخی اقدامات دولت در راستای عمران و آبادانی هرچه بیشتر شهرستان جوین اشاره کرد و خبر از تاسیس دانشکده پرستاری و حمایت از ساخت مصلی که از جمله خواسته‌های مردم این شهرستان بود، داد.

گفتنی است شهرستان جوین با ۷۰ هزار جمعیت، در غرب خراسان رضوی قرار گرفته است و متصل به اسفراین یکی از شهرستان‌های خراسان شمالی می‌باشد.

این منطقه محل تولد اتاملک جوینی یکی از تاریخ‌نگاران مشروح تاریخ ایران بوده است.

مستکبران با لشکرکشی ثروت ملت‌ها را چپاول می‌کنند

به گزارش ایسنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد در چهارمین روز سفر به استان خراسان رضوی در جمع مردم شهرستان تازه تاسیس خوشاب، با اشاره به تجاوز و لشکرکشی مستکبران به عراق و افغانستان، گفت: ملت‌ها در خانه خود امنیت ندارند و در سرزمین خود حاکمیت ندارند و مستکبران برای پر کردن جیب‌های خود این اقدامات را انجام می‌دهند و در واقع با لشکرکشی ثروت ملت‌ها را چپاول می‌کنند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ویژگی‌ها و خصوصیات مردم این منطقه، به برخی از تصمیمات دولت در راستای برطرف کردن مشکلات و محرومیت مردم این منطقه اشاره کرد.

رییس‌جمهور همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت ساختن و آبادانی این منطقه و کل ایران و وظیفه متقابل دولت و ملت در این راستا اشاره کرد.

وی سخنان پایانی خود را با خواندن چندین دعا و تشکر از مردم این منطقه به پایان رساند.

دسترسی به هر هدفی از راه تلاش و کوشش ممکن است

به گزارش ایسنا رییس‌جمهور همچنین در جمع مردم شهرستان تازه تاسیس فیروزه از موافقت هیأت دولت با تغییر نام این شهرستان از عنوان بزغان به فیروزه خبر داد و گفت: ‌ان‌شاءالله دولت در روز سه‌شنبه در جلسه هیأت دولت در استان خراسان رضوی این موضوع را اعلام می‌کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اهمیت تلاش و کوشش اظهار کرد: ‌ دسترسی به هر هدفی از راه تلاش و کوشش ممکن است و همه می‌‌توانند با تلاش وکوشش به قله برسند.

احمدی‌نژاد گفت: ‌ مشکلات جامعه بشری از آن‌جا آغاز می‌شود که عده‌ای علاقه دارند بدون تلاش و کوشش امکانات در اختیار بگیرند و چون اهل کار نیستند می‌روند سراغ جنایت‌کاری و اشغالگری. با بازی سیاسی و شیطنت یک کشور را اشغال می‌کنند و اموال آن کشور را غارت می‌کنند.

وی خطاب به آن‌ها گفت: اگر ثروت می‌خواهید بروید در سرزمین خود کار و فعالیت کنید.

احمدی‌نژاد گفت: آن‌ها می خواهند بدون یک تلاش جدی ثروت‌های ملت‌ها را به جیب خود بریزند.

رییس دولت نهم و دهم گفت: ما خدا را شکر می‌کنیم که مردم شهرستان فیروزه اهل کار و تلاش هستند.

رییس‌جمهور با اشاره به نوپا بودن این شهرستان گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب در این شهرستان همه مردم باید تلاش بیشتری کنند و دولت حمایت و پشتیانی بیشتری داشته باشد.

وی با اعلام برخی از اقداماتی که دولت قرار است در این شهرستان انجام دهد از جمله تاسیس بیمارستان‌، سالن‌های ورزشی و … گفت: وظیفه و حمایت اصلی ما ساختن است و باید همه دست به دست بدهیم تا ایران و شهرستان فیروزه را بسازیم.

احمدی‌نژاد به وجود معادن فیروزه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان این شهرستان شهرک صنعتی فیروزه ایجاد خواهد شد و باید با حمایت دولت و پشتیبانی شما از معادنی که در این شهرستان وجود دارد نهایت استفاده را کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: امسال دولت تلاش می کند بودجه استان در مورد کمک به کشاورزان را دو برابر کند و آقای استاندار باید بودجه شهرستان فیروزه را در بخش کشاورزی و حمایت از کشاورزان چهار برابر کند.

احمدی‌نژاد همچنین به اهمیت صنعت و توجه دولت به این حوزه اشاره کرد و گفت‌: ان‌شاءالله فردا با حضور وزیر کلنگ ایجاد کارخانه تراکتورسازی در شهرستان فیروزه زده خواهد شد و ان‌شاءالله هرچه زودتر این کارخانه ساخته خواهد شد.

رییس‌جمهور سخنان خود را در این شهرستان تازه تاسیس که برای اولین بار به آن سفر می‌کرد با تشکر از مردم و خواندن دعا به پایان برد.

به گزارش ايسنا، شهرستان فيروزه در غرب استان خراسان رضوي قرار دارد و داراي مرغوبترين معادن سنگ فيروزه ميباشد.