نصرالله پژمان فر با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره برجام گفت: آنچه مسلم است آمریکا نمی‌تواند برای ایران شرطی تعیین کند، به همین دلیل، ایالات متحده ضمن بازگشت به برجام باید تعهداتش را اجرایی کند.   

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس یازدهم ادامه داد: تا زمانی که آمریکا به اجرای تعهداتش که لغو تمامی تحریم‌های ظالمانه بوده، بازنگردند آن‌ها نمی‌توانند درباره برجام اظهار نظری کنند.

وی افزود: زمانی بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای سال 2015 مورد قبول ایران واقع می‌شود که آن‌ها نسبت به تعهداتشان در برجام انجام‌وظیفه کنند.

پژمان فر درباره برخی اظهارنظرها درباره بازگشت پوچ جو بایدن به برجام بیان کرد: دولت جدید آمریکا نمی‌تواند بدون دادن هیچ امتیازی به برجام برگردد و اقدامات آتی این کشور است که می‌تواند مقدمات مذاکره را فراهم کند.

وی ابراز کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که آمریکا در زمینه برجام انجام دهد، لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ایران است که مشکلاتی برای جمهوری اسلامی ایجاد کرده، تا زمینه برای مذاکره بین دو کشور ایجاد شود و در این مدت نباید هیچ نوع اقدام و رفتار غیر قابل قبولی از آن‌ها سر بزند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس عنوان کرد: آمریکایی‌ها از اول قابل‌اعتماد نبوده و نیستند به همین جهت، باید کاملاً با مراقبت و احتیاط، مسائل مربوط به برجام را پیگیری کنیم تا وعده‌ها و بازی‌های آن‌ها باعث دور شدن ما از انجام وظایفمان نشود.