به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، میشل روکار نخست وزیر اسبق فرانسه عصر امروز با سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدارجلیلی با اشاره به رویکرد منطقی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر گفتگوو همکاری تصریح کرد: زمان برای راهبرد فشار به پایان رسیده است.

وی با اشاره به برخی اظهار نظرهای غیر منطقی بعضی مقام‌های غربی و طرح برخی ادعاهای واهی از سوی آن‌ها که بار‌ها نادرستی آن از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد تاکید قرار گرفته است به مسولین غربی هشدار داد: مقام غربی دقت کنند برخی اظهارات غیر سازنده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد هرگونه اشتباه محاسباتی غرب مانع موفقیت گفتگو‌ها خواهد بود.

جلیلی تصریح کرد: در بغداد منتظر اقدام برای جلب اعتماد ملت ایران هستیم.

نخست وزیر اسبق فرانسه نیز در این دیدار با اشاره به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اظهار داشت: مردم در اروپا و فرانسه از مدیدریت بحران مالی در ۵ سال گذشته راضی نیستند.

وی با اشاره به عمق معضلات اقتصادی و مالی در غرب خاطرنشان کرد: رای مردم فرانسه به تغییر، به معنای حل بحران اقتصادی در فرانسه نیست بلکه مشکل اصلی این است که امروزه نظام سرمایه داری گرفتار بحران داخلی است.

روکار با اشاره به افزایش میزان فقیران در کشورهای اروپایی گفت: مشکل اساسی این است که هدف اصلی نظام سرمایه داری تامین منافع ثروتمندان است و این امر چشم انداز بهبود اوضاع را تیره و تار می‌کند.

نخست وزیر اسبق فرانسه با اشاره به اینکه مذاکرات استانبول یک گام مثبت به پیش بود ابراز امیدواری کرد، گفتگوهای بغداد در راستای تفاهم حاصل شده دراستانبول انجام شود تا شاهد خوشنودی و درک متقابل همه طرف‌ها باشیم.

وی این موفقیت را به نفع همه ازجمله فرانسه دانست.