به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمود احمدینژاد که در عصر چهارمین روز سفر استانی هیات دولت به استان خراسان رضوی در جمع مردم سبزوار سخن میگفت، افزود: صهیونیستهای بیفرهنگ ادعا میکنند و خیال میکنند که دارای عقل هستند، ولی تمام رفتارها و جنایتهای آنها از روی بیعقلی و جهالت است. اگر عقل داشتند میدانستند که به زودی ملتهای منطقه و فلسطین بیدار میشوند و ریشه صهیونیستها از خاک مقدس فلسطین خواهند کند.

رییس‌جمهور با اشاره به اهمیت مهربانی و محبت انسان‌ها به یکدیگر و برقراری عاطفه در جامعه، گفت: تحقق چنین موضوعی نشانه حاکمیت عقل است و خدا را سپاسگزاریم که مردم عزیز سبزوار، مردمی عاقل، هوشمند و مومن هستند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که باید همه دست به دست هم بدهیم و ایران را بسازیم، تصریح کرد: ساختن نیازمند علم، همدلی، تلاش و اراده مردم است و مردم سبزوار نیز دارای چنین اراده‌ای هستند.

وی با بیان این‌که باید ایران عزیز را بر پایه عدالت بسازیم، به مصوبات هیات دولت در مورد شهرستان سبزوار طی سه سفر قبلی هیات دولت اشاره کرد و گفت: برخی از این مصوبات اجرایی شدند، برخی نیز در دست اجرا هستند و برخی از آن‌ها نیز اجرا نشده‌اند که انشاءالله در جلسه هیات دولت موانع اجرای آن را بررسی و برطرف می‌کنیم.

رییس‌جمهور همچنین گفت: انشاءالله در آینده فرودگاه سبزوار بین‌المللی خواهد شد و دولت تلاش خواهد کرد دانشکده دندانپزشکی در این شهرستان با بررسی‌های لازم ایجاد کند. احمدی‌نژاد همچنین خبر از ایجاد کارخانه پتروشیمی در این شهرستان داد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت تولید، کار و ایجاد اشتغال برای جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: ما مصمم هستیم که تمام توان خود را به میدان آوریم و به کمک مردم، ایران را بسازیم. رییس‌جمهور به اهمیت تولید در دو بخش صنعت و معدن و کشاورزی اشاره و به تشریح برخی از برنامه‌های دولت در این ارتباط پرداخت.

احمدی‌نژاد همچنین سخنان پایانی خود را با تشکر از مردم سبزوار و خواندن دعا به پایان برد.

پیش از صحبت‌های رییس‌جمهور، فرماندار و امام جمعه این شهرستان به ایراد سخنرانی و بیان برخی از نیاز‌ها و مشکلات این شهرستان پرداختند.

قلدر‌ها و زیاده‌طلبان به مسیر حق برگردند

گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد در ادامه‌ روز چهارم سفر استانی خود به استان خراسان رضوی در جمع مردم شهرستان جغتای یکی دیگر از شهرستان‌های استان خراسان رضوی با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های مردم این منطقه، به قرائت اشعاری از دیوان هلالی جغتایی یکی از شعرای این منطقه پرداخت و اظهار کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا این شهرستان آباد و نمونه شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که «هرکس در برابر حق تسلیم شود دروازه‌های لطف و رحمت الهی در برابر او گشوده می‌شود» تصریح کرد: علت مشکلات کنونی در جامعه‌ بشری این است که عده‌ای در برابر حق تسلیم نمی‌شوند، دستور خدا را پذیرش نمی‌کنند و حقوق دیگران را به رسمیت نمی‌شناسند.

رییس‌جمهور به وضعیت کنونی جامعه‌ بشری و جنایت‌های جنایتکاران از جمله صهیونیست‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: همه‌ ملت‌ها می‌گویند حق با ملت فلسطین است و خطاب به صهیونیست‌ها می‌گویند شما آمدید این سرزمین را اشغال کردید و مردم آن را آواره کردید و باید حق ملت فلسطین را احیا کنید. ولی صهیونیست‌ها حاضر نیستند حق را بپذیرند و به جنایات خود ادامه می‌دهند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: زورگویان نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی حاضر نبودند حق ملت ایران را بپذیرند، چراکه ملت ایران می‌گفت ما دیکتاتوری، طاغوت و وابستگی به بیگانگان را نمی‌خواهیم، ولی آن‌ها حق ملت ایران را نمی‌پذیرفتند و آمدند آدمی شهرت‌طلب و قدرت‌طلب را تجهیز و یک جنگ هشت ساله را در منطقه ایجاد کردند؛ چراکه نمی‌خواستند ملت ایران به حق خود برسد.

وی ادامه داد: به اطراف نگاه کنید، همه‌ این حرف و حدیث‌ها و مسائل به خاطر به این است که جمعی از اصحاب قدرت و ثروت تسلیم حق نمی‌شوند و به حقوق دیگر ملت‌ها احترام نمی‌گذارند.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «آن‌ها دائم درصدد این هستند که برای ملت‌ها تعیین تکلیف کنند» خطاب به آن‌ها گفت: شما چه‌کاره عالم هستید که برای ملت‌ها می‌خواهید تعیین تکلیف کنید؟

احمدی‌نژاد افزود: می‌بینید که آن‌ها سر ملت‌های همسایه ما چه بلایی آوردند. مردم را می‌کشند و حقوق آن‌ها را ضایع می‌کنند و حاضر نیستند حق آن‌ها را به رسمیت بشناسند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: خدا را سپاسگزاریم که ملت ایران و مردم عزیز این منطقه اهل پذیرش حق هستند و در برابر حق تسلیم‌اند.

رییس‌جمهور از زبان مردم این منطقه به قلدر‌ها و زیاده‌طلبان گفت: ما به شما نصیحت می‌کنیم که به مسیر حق برگردید و حق ملت‌ها را به رسمیت بشناسید، دست از چپاول و غارت ملت‌ها بردارید و به حق خود قانع باشید.

احمدی‌نژاد خطاب به آن‌ها افزود: اگر خیال می‌کنید که با سر و صدا می‌توانید کاری کنید که ملت ایران از حق خود عقب‌نشینی کند و این سر و صدا‌ها تاثیر می‌گذارد بدانید که هرگز چنین اتفاقی نمی‌افتد.

وی هم‌چنین به برخی از برنامه‌های دولت برای پیشرفت شهرستان جغتای اشاره کرد.

در ابتدای این مراسم امام جمعه این شهرستان، دیوان شعر هلالی جغتایی یکی از شاعران این منطقه را به رییس‌جمهور اهدا کرد.

باید کارهای زیادی برای ساختن ایران انجام شود

رییس جمهور بر این نکته که باید کارهای زیادی برای ساختن ایران انجام شود تاکید کرد.

به گزارش ایسنا احمدی‌نژاد در جمع مردم جوین سخن می‌گفت، در بخشی از سخنان خود با اشاره به اهمیت محبت به دیگران و آگاهی رساندن و تاکید احادیثو روایات بر این موضوع، گفت: خیلی از مشکلاتی که اکنون در جهان وجود دارد به خاطر نادیده گرفتن این موضوع است.

وی با اشاره به جنایت جنایتکاران و دولت‌های مستکبر، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌های بی‌فرهنگ وجودشان شر است و کاری جز آزار و اذیت مردم مظلوم فلسطین و انجام جنایت ندارند و اگر در روز چند جوان فلسطینی را نکشند و خانهٔ مردم را روی سرشان خراب نکنند، انگار مرده‌اند و موجودیت ندارند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که خدا را شکر که مردم ایران مردمی دلسوز و آگاه هستند، افزود: ملت ایران ملتی بامحبت است و اهل آزار و اذیت دیگران نیست و هرچه از دستش برمی‌آید، برای محبت و کمک کردن به دیگران انجام می‌دهد.

رییس‌جمهور در سخنان خود با تاکید بر اهمیت ساختن ایران و اهمیت تلاش همگان در این راستا، اظهار کرد: باید کارهای فراوانی در راستای ساختن ایران انجام شود.

وی به اهمیت موضوع تولید اعم از تولید کشاورزی و صنعتی اشاره کرد و گفت: برای افزایش تولید، یک سری کار‌ها را باید دولت انجام دهد، از جمله حمایت و پشتیبانی و ارایهٔ تسهیلات و کارهایی را نیز شما مردم عزیز باید انجام دهید. باید دست به دست هم بدهیم، آستین همت را بالا بزنیم و با تلاش و کوشش بساط بیکاری را از جامعه ریشه‌کن کنیم. ما به ایمان و همت شما مردم این منطقه ایمان داریم.

احمدی‌نژاد به مشکل کم‌آبی خراسان رضوی اشاره و تصریح کرد: در این راستا یکی از اقداماتی که می‌توان انجام داد، این است که شیوهٔ آبیاری را عوض کنیم.

رییس‌جمهور به اختصاص ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات برای تغییر شیوهٔ آبیاری در راستای حمایت از کشاورزان در سال گذشته به استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله این بودجه در سال جاری دو برابر خواهد شد و آقای استاندار نیز سهم مردم جوین را از این تسهیلات افزایش خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت صنعت و توجه به این موضوع، اظهار کرد: امیدوارم با کمک مدیران، مسوولان و جوانان شهرستان جوین این شهرستان جزو اولین شهرستان‌هایی باشد که در آن جشن ریشه‌کن شدن بیکاری را برگزار می‌کنیم.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به برخی اقدامات دولت در راستای عمران و آبادانی هرچه بیشتر شهرستان جوین اشاره کرد و خبر از تاسیس دانشکده پرستاری و حمایت از ساخت مصلی که از جمله خواسته‌های مردم این شهرستان بود، داد.

شهرستان جوین با ۷۰ هزار جمعیت، در غرب خراسان رضوی قرار گرفته است و متصل به اسفراین یکی از شهرستان‌های خراسان شمالی می‌باشد.

مستکبران با لشکرکشی ثروت ملت‌ها را چپاول می‌کنند

به گزارش ایسنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد در چهارمین روز سفر به استان خراسان رضوی در جمع مردم شهرستان تازه تاسیس خوشاب، با اشاره به تجاوز و لشکرکشی مستکبران به عراق و افغانستان، گفت: ملت‌ها در خانه خود امنیت ندارند و در سرزمین خود حاکمیت ندارند و مستکبران برای پر کردن جیب‌های خود این اقدامات را انجام می‌دهند و در واقع با لشکرکشی ثروت ملت‌ها را چپاول می‌کنند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ویژگی‌ها و خصوصیات مردم این منطقه، به برخی از تصمیمات دولت در راستای برطرف کردن مشکلات و محرومیت مردم این منطقه اشاره کرد.

رییس‌جمهور همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت ساختن و آبادانی این منطقه و کل ایران و وظیفه متقابل دولت و ملت در این راستا اشاره کرد.

وی سخنان پایانی خود را با خواندن چندین دعا و تشکر از مردم این منطقه به پایان رساند.

دسترسی به هر هدفی از راه تلاش و کوشش ممکن است

به گزارش ایسنا رییس‌جمهور همچنین در جمع مردم شهرستان تازه تاسیس فیروزه از موافقت هیأت دولت با تغییر نام این شهرستان از عنوان بزغان به فیروزه خبر داد و گفت: ‌ان‌شاءالله دولت در روز سه‌شنبه در جلسه هیأت دولت در استان خراسان رضوی این موضوع را اعلام می‌کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اهمیت تلاش و کوشش اظهار کرد: ‌ دسترسی به هر هدفی از راه تلاش و کوشش ممکن است و همه می‌‌توانند با تلاش وکوشش به قله برسند.

احمدی‌نژاد گفت: ‌ مشکلات جامعه بشری از آن‌جا آغاز می‌شود که عده‌ای علاقه دارند بدون تلاش و کوشش امکانات در اختیار بگیرند و چون اهل کار نیستند می‌روند سراغ جنایت‌کاری و اشغالگری. با بازی سیاسی و شیطنت یک کشور را اشغال می‌کنند و اموال آن کشور را غارت می‌کنند.

وی خطاب به آن‌ها گفت: اگر ثروت می‌خواهید بروید در سرزمین خود کار و فعالیت کنید.

احمدی‌نژاد گفت: آن‌ها می‌خواهند بدون یک تلاش جدی ثروت‌های ملت‌ها را به جیب خود بریزند.

رییس دولت نهم و دهم گفت: ما خدا را شکر می‌کنیم که مردم شهرستان فیروزه اهل کار و تلاش هستند.

رییس‌جمهور با اشاره به نوپا بودن این شهرستان گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب در این شهرستان همه مردم باید تلاش بیشتری کنند و دولت حمایت و پشتیانی بیشتری داشته باشد.

وی با اعلام برخی از اقداماتی که دولت قرار است در این شهرستان انجام دهد از جمله تاسیس بیمارستان‌، سالن‌های ورزشی و… گفت: وظیفه و حمایت اصلی ما ساختن است و باید همه دست به دست بدهیم تا ایران و شهرستان فیروزه را بسازیم.

احمدی‌نژاد به وجود معادن فیروزه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان این شهرستان شهرک صنعتی فیروزه ایجاد خواهد شد و باید با حمایت دولت و پشتیبانی شما از معادنی که در این شهرستان وجود دارد ‌‌نهایت استفاده را کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: امسال دولت تلاش می‌کند بودجه استان در مورد کمک به کشاورزان را دو برابر کند و آقای استاندار باید بودجه شهرستان فیروزه را در بخش کشاورزی و حمایت از کشاورزان چهار برابر کند.

احمدی‌نژاد همچنین به اهمیت صنعت و توجه دولت به این حوزه اشاره کرد و گفت‌: ان‌شاءالله فردا با حضور وزیر کلنگ ایجاد کارخانه تراکتورسازی در شهرستان فیروزه زده خواهد شد و ان‌شاءالله هرچه زود‌تر این کارخانه ساخته خواهد شد.

رییس‌جمهور سخنان خود را در این شهرستان تازه تاسیس که برای اولین بار به آن سفر می‌کرد با تشکر از مردم و خواندن دعا به پایان برد.

به گزارش ایسنا، شهرستان فیروزه در غرب استان خراسان رضوی قرار دارد و دارای مرغوبترین معادن سنگ فیروزه میباشد.