محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز (چهارشنبه 29 بهمن) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که علت انتصاب غلامرضا شریعتی استاندار سابق خوزستان بر سازمان استاندارد، گفت: یک ارزیابی در یک مقطع در ۲ سال قبل راجع به یکی از موضوعاتی که وزارت کشور در زمینه آن استانداران را مورد بررسی قرار می‌دهد به دست مطبوعات افتاده است در حالی که موارد ۱۰ تا پانزده‌گانه‌ای برای بررسی استانداران وجود دارد و این یکی از موارد خاص در ۲ سال پیش بوده است.

وی افزود: این حق یک استاندار نیست که اگر در موارد بسیاری عملکرد مناسب داشته، به خاطر یک مورد خاص کنار گذاشته شود. کما اینکه به ما نامه‌هایی از استان خوزستان رسید که از ما می‌خواستند او را از استانداری برنداریم.

واعظی در مورد FATF و بررسی آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: اگر در مجمع تشخیص برنامه‌ریزی به گونه‌ای باشد که تحریم ها برداشته خواهد شد و ما نتوانیم روال ارتباطات مالی را داشته باشیم، نمی توانیم به مردم پاسخ دهیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مورد اظهارات محمود علوی وزیر اطلاعات پیرامون فتوای رهبر انقلاب، گفت: موضع نظام و دولت تغییر پیدا نکرده و فتوای رهبری به قوت خود باقی است و این فتوا چیزی نیست که با یک حرف تغییر کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا آقای روحانی در این زمینه به وزیر اطلاعات تذکری داده است یا خیر، گفت: بله.

ادامه دارد ...